Hermes Analitica i drugi puta slavila protiv Furnira…

U 16.kolu HT Premijer lige Hermes Analitica je i drugi puta u sezoni slavila protiv Furnira. Večeras u Dubravi 103:87 u susretu koji je započeo minutom šutnje za nesretno preminule mlade osobe iz Posušja (BiH) i uz snažan potres koji se osjetio i u Zagrebu.

Analitičari su ubacili 16 trica uz 54 posto šuta, a da se neće tek tako predati pokazali su već na startu utakmice kada su nakon prednosti Furnira 12:4 uz raspoloženog Kristijana Šutala, te Franka Kalpića i Filipa Kordića napravili seriju 13:0 koju je prekinuo Lukša Buljević. Furniru je ipak pripalo tijesno prvo poluvrijeme (49:48). Sve je za Dubravaše bilo dobro do završnice treće četvrtine kada su ispustili 7 razlike (67:60), a momčad Zvonimira Mravka s pet trica radi seriju 19:4 s kojom dolazi na +8 (79:71) na osam minuta prije kraja.

Furniru je nadu tek davao Buljević (76:81), a sve je bilo rješeno nakon trica Luke Cvitanovića i Kalpića za +11 (89:78).

Kordić s 22 poena (trice 6/10, 5 as) je predvodio goste. Šutalo je dodao 19 uz 11 skokova, Ivan Svoboda 18, a Kalpić 16 poena. Kod Furnira Buljević je uz 19 poena imao 8 skokova. Mihajlo Jerković je dodao 17 uz 8 skokova, a Luka Pandurić 11.