Furnir pobjedom otvorio novu godinu…

U 16.kolu HT Premijer lige Furnir je u Dubravi slavio protiv Vrijednosnica Osijek 85:79 i upisao četvrtu pobjedu ove sezone. Dubravaši su preko Domagoja Samca poveli na startu, ali su se rezultatski odvojili tek u završnici druge četvrtine kada su Mateo Vidović, Filip Krajina i Jake Babić kreirali +8 (39:31) na isteku prvog dijela. Treća četvrtina bila je u potpunosti u znaku Furnira koji je preko Vidovića, Mandalinića i Babića napravio seriju 10:2, a u 29.minuti nakon polaganja Filipa Krajine imao +20 (60:40). Činilo se da su bodovi već upisani, ali su gosti s tri trice Topolovića, te Lisice i Grušanovića najprije došli na minus 7 (70:63), a utakmicu gotovo zakomplicirali u završnici kada su stigli na minus 4 (83:79). Tada je laknulo Dubravašima nakon koša Duje Rađe.

”Odigrali smo drugu i treću četvrtinu na jednoj vrhunskoj razini iako smo se rezultatski mogli odvojiti u prvoj četvrtini kada smo neobjašnjivo gubili lopte. Kada smo došli do 20 razlike kao da se momčad prepala pobjede i dva igrača koja smo u pripremi apostrofirali da im moramo zaustaviti šut Topalović i Lisica su pogodili teške trice i Osijek je sa šest trica i šest koševa s linije slobodnih bacanja u zadnjoj četvrtini zakomplicirao utakmicu. Možemo biti zadovoljni s važnom pobjedom i idemo korak po korak, a idući susret je u Šibeniku gdje isto idemo na pobjedu. Čestitke mojim igračima i stožeru na dobro odrađenom poslu”..kazao je nakon susreta trener Furnira Jeronimo Šarin.

”Treću četvrtinu smo odigrali sjajno i otišli na 20 razlike, ali smo teže nego očekivano završili susret. Oni su se vratili u završnici nekim našim lošim odlukama jer smo u napadu uzimali šuteve, a nismo napadali koš. Trebali smo ranije utakmicu rješiti, ali Vrijednosnice Osijek nisu bilo kakva momčad i svaka čast njima na pobjedi. Psihološki važna pobjeda uoči novih utakmica u kojima tražimo pobjedu za priključak sredini tablice”..kaže prvi strijelac Furnira Lovro Mandalinić

Mandalinić je predvodio Furnir sa 16 poena. Krajina je dodao 13 uz 8 skokova, Vidović 12 uz 7 skokova i 6 asista, Samac 11 (7sk), a Rađa je uz 9 poena imao 10 skokova. Kod Osječana Đorđe Topolović je zabio 24 (18 u drugom poluvremenu). Vito Porobić je dodao 16 uz 8 skokova i 8 asista, Šime Lisica 16, a Mladen Grušanović 11.