Nada na Kvarneru nestala u trećoj četvrtini…

U 29.kolu HT Premijer lige Adria Oil Škrljevo je na svom parketu nadigrao Furnir 97:81. Dubravaši su nadu u dobar rezultat gajili do prve minute treće četvrine (52:51), a onda su potonuli što su domaćini obilato iskoristili i bez ozlijeđenih Pilepića i Arslanagića upisali uvjerljivu pobjedu.

Nakon izjednačene prve četvrtine (24:24) do prve prednosti Furnir je stigao na startu druge četvrtine kada je Mihajlo Jerković ubacio za 26:24. Najbolje minute Dubravaša uslijedile su sredinom druge četvrtine kada su Petar Perić i Ante Smolić kreirali seriju 9:0 za prednost 37:31. Brzo su se domaćini vratili u prednost i na poluvremenu uz 12 poena Robertsona i 10 Barnjaka imali +4 (52:48).

Furnir je treću četvrtinu otvorio tricom Jerkovića za mini zaostatak (52:51), a to je ujedno bio i posljednji bljesak gostiju jer je Adria Oil Škrljevo serijom 16:4 preko Jure Gunjine i Antonia Bobana prvo stiglo do 13 razlike (68:55), a do kraja treće četvrtine i do +19 (81:62). Nije to bio kraj padu Dubravaša koji su loše otvorili i posljednju četvrtinu kada su domaćini imali i +25 (87:62).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – FURNIR  97:81  (24:24, 28:24, 29:14, 16:19)

AO ŠKRLJEVO: Jelenković 5, Gunjina 20, Barnjak 19, Robertson 16, Vrgoč 5, Vucić 3, Boban 13, Kostić, Rajčić 7, Bjelanović 7, Cvitković 2.
FURNIR: Vujić 11, Isabell 10, Majić 7, Jerković 19, Puou 4, Vlahovec 2, Prelec, Pandurić 2, Perić 6, Smolić 18, Šola 2, Ljubičić.

”Nismo dobro otvorili drugo poluvrijeme na njihovu agresivnost što nas je koštalo veliki broj izgubljenih lopti i koraka. Radili smo početničke greške na čemu moramo raditi. Nakon malog odmora dolaze nam još četiri utakmice koje nam moraju podići samopouzdanje pred kvalifikacijske utakmice koje nas očekuju u svibnju. ”..kazao je nakon susreta kapetan Furnira Petar Perić.

Furnir novi ispit ima u subotu, 10.travanja kada će ugostiti Sonik Puntamiku.