NISMO SE DRŽALI DOGOVORA…

Porazom kod Maksimira košarkaši Dubrave su se i definitivno oprostili od mogućnosti nastavka utrke za prvim mjestom. Hermes Analitica je domaćom pobjedom protiv Kaptola potvrdila prvo mjesto i predstavljat će regiju centar u kvalifikacijama za A 1 ligu.

Nakon vrlo solidnog prvog poluvremena i prednosti 39:36 u nastavku je igrao samo Maksimir koji je na krilima Domagoja Stojanovića i Hrvoja Kravosa drugi dio dobio čak 21 razlike. Lavovi su bili neprepoznatljivi, bez energije i želje

”U nastavku nam je popustila koncentracija u obrani. Dogovorili smo se da Kravosa stisnemo, odnosno da idemo preko blokova, a mi smo išli ispod što je on iskoristio i razigrao se kao i ostali dio Maksimira. Pali smo i na psihološkom planu, a njihov odličan šuterski dan i napadački skok je razlog njihove uvjerljive pobjede. Mislim da nam je uz Mladost ova najlošija utakmica u sezoni”…kazao je nakon susreta dubravaš Ivan Vodopija vidno razočaran porazom, ali okrenut slijedećem kolu i gostovanju Hermes Analitice u Dubravi. ”Nadamo se da ćemo pružiti dostojan otpor jer je to ipak utakmica prvog i drugog. Trebamo se ”potući” na parketu, pa nam se ovo neće dogoditi”.

Sjajna večer Hrvoja Kravosa (24) koji je ubacio 20 koševa (6 trica), dečka koji je prošao sve mlađe kategorije Dubrave i koji je između ostalog bio kadetski viceprvak Hrvatske. Već šesta sezona u Maksimiru..

”U prvom poluvremenu nismo imali dobar šut, što nam se vratilo u nastavku kada smo pogodili šuteve i preko ruke. Pa moja igra je produkt igre momčadi, a tu nas je trener dobro posložio. Igramo svi iz gušta, a ne iz profesionalizma. Motiv više je zasigurno bila Dubrava… pa volim igrati protiv Dubrave, ipak je to klub u kojem sam ponikao, odnosno moj prvi klub. Imamo želju kao i Dubrava da probamo biti drugi, a vidjet ćemo kroz ova tri kola kako će situacija rasplesti”.

Veliko zadovoljstvo u redovima domaćina nije krio ni trener Mario Gojčeta

Odigrali smo dva različita poluvremena. Znali smo da će biti tvrdo, na granici nedopustivog. Dubravi je zasluženo pripalo prvo poluvrijeme, a mi smo u nastavku odgovorili s bržom igrom i kontrolom skoka što nam je donijelo pobjedu. Što se tiče pogođenih trica Kravosa i Stojanovića mogu reći da meni kao treneru to nije iznenađenje. Na treningu se dosta radi na šutu, a moram pohvaliti Stojanovića koji je dan prije susreta razbio arkadu na treningu, a evo danas odigrao odličnu utakmicu”.

Trener Dubrave Ivan Lozanić nakon susreta nije krio razočarenje nastupom njegove momčadi u drugom poluvremenu.. ”Mi smo prije utakmice znali koji su njihovi najbolji igrači i koje su njihove prednosti u napadu, ali smo ostali u nekom čuđenju. Na poluvremenu smo se dogovorili da ćemo do kraja zatvoriti njihove napadačke kvalitete, ali mi smo odigrali totalno kontra svih dogovora”

Lavovima do kraja sezone slijede dva domaća susreta (Hermes Analitica, Kaptol) i završno gostovanje kod Samobora. Gotovo izvjesno je da će morati slaviti u dvije utakmice ako žele sačuvati drugo mjesto na kraju lige. Prva prilika je već u petak kada u derbiju dolazi Hermes Analitica, čije  su misli već okrenute prema kvalifikacijama za A 1 ligu.