Poraz kod Cibone…

U 10.kolu HT Premijer lige Cibona je u svojoj dvorani slavila protiv Furnira 85:67. Samo prvu četvrtinu (21:13) Dubravaši su bili u rezultatskom priključku zahvaljujući prije svega Mislavu Brzoji koji je večeras ubacio 23 poena uz 6 asista. Cibona je sve dvojbe rješila u drugoj četvrtini koju je otvorila serijom 13:0. Na poluvremenu je bilo 49:25, a sredinom treće četvrtine i 30 razlike (62:32). U završnici susreta Furnir je preko Brzoje i Luke Pandurića uspio izboriti pristojan poraz.

”Čestitke Ciboni koja je od samog početka kontrolirala agresiju, dobru obranu, kontranapad, skok, pogađali su trice i u prvom je poluvremenu već utakmica bila praktički riješena. U drugom smo bili bolji, Cibona je isto ‘smanjila gas’ i na kraju prihvatljivih -18. Zadovoljan sam sa drugim poluvremenom, ali s prvim nisam.”..kazao je nakon susreta trener Vladimir Krstić, a sličnog razmišljanja je bio i Mislav Brzoja ”Čestitam Ciboni na igri i zasluženoj pobjedi. Iako malo glupo zvuči ali kako se rezultat kretao na kraju možemo biti i zadovoljni s konačnim rezultatom. Cibona je rang više i ne mogu biti zadovoljan svojom igrom kad smo izgubili”.

Roko Prkačin s 19 poena i 10 skokova predvodio je sastav Ivana VelićaToni Nakić je ubacio 18, Filip Bundović 12, a Igor Marić 10 poena. Kod Dubravaša uz spomenutog Brzoju jedini dvocifreni učinak je imao Pandurić (12).

statistika utakmice

Ritam utakmica svaka tri dana Furnir nastavlja u subotu kada u Dubravu (14.30) stiže Split.