Poraz u Zadru…

U 21.kolu HT Premijer lige Dubrava Furnir je poražena na gostovanju kod Sonik Puntamike 86:66 .Susret nije dobro počeo za Lavove koji su nakon trice Marka Šarca za 5:4 do kraja prve četvrtine bili o zaostatku (29:11). Razigrao se bivši igrač Rudeša Tomislav Cvitković koji je uz iskusnog Šimu Špralju predvodio domaćine do prednosti 43:27 na poluvremenu. Tek su Petar Perić i Šarac u ovom susretu napadački pokazali nešto više. Imali su Zadrani i 24 razlike (69:45) na isteku treće četvrtine i mirno susret priveli kraju.

Špralja (19) i Cvitković (18) predvodili su Sonik Puntamiku, a kod Dubravaša Perić je ubacio 23 (trice 4/8), Šarac 15 uz 10 skokova, a Ante Smolić 9 poena.

SONIK PUNTAMIKA – DUBRAVA FURNIR  86:66  (29:11, 14:16, 26:18, 17:21)

Sonik Puntamika: Cvitković 18, Marić 12, Špralja 19, Petani 14, Segarić 9, Jošić 3, Palčić 5, Jurjević, Banić, Barbaroša 3, Bašić 3, Keserović.
Dubrava Furnir: Proleta 2, Šarac 15, Gulam 7, Majić 7, Šutalo, Cvitanović, Vujić 3, Perić 23, Jelenek, Smolić 9, Šimović.

”Čestitke Soniku na zasluženoj pobjedi. Od početka su vodili i kontrolirali rezultat. Ključ je bila prva četvrtina gdje su se oni odvojili, a mi u nastavku nismo uspijeli dostići. Naš najveći problem su bile izgubljene lopte i 15 napadačkih skokova Sonika gdje su nakon tog skoka zabijali trice ili išli na liniju slobodnih bacanja. Perić je danas odigrao utakmicu karijere u Premijer ligi i izuzev njega i Šarca nismo imali više raspoloženih igrača u napadu”…kazao je trener Vladimir Krstić nakon susreta.

Dubravaši u posljednjem susretu prvog dijela sezone u petak (20.15) dočekuju Goricu.