Sinjani i treći puta bolji od Dubravaša…

U 25.kolu HT Premijer lige Furnir je poražen na gostovanju kod Alkara u Sinju 92:66. To je treća pobjeda Sinjana ove sezone nad Dubravašima, a opet su izabranici Damira Milačića dominirali šutom za tri poena ubacivši 14 trica iz 29 pokušaja. Lavovi su dobro otvorili susret i nakon trice Ivana Tvrtka Majića u 7.minuti vodili 21:14. Nakon prve četvrtine (23:20) za Furnir u nastavku je prednost preuzeo Alkar koji je pitanje pobjednika rješio u trećoj četvrtini koju je dobio 29:16.

Najvećih +27 (85:58) Sinjani su imali u završnici utakmice nakon trice Tereka Echolsa. Nezadrživ za centre Furnira je bio Hakan Varence s 22 poena (šut 10/11, 14 skokova). Srđan Brocić je dodao 17, a Echols 12. Kod Furnira koji je ubacio tek 6 trica iz 22 pokušaja Tramaine Isabell je ubacio 13, a Mihajlo Jerković 12 poena.

”Zaslužena pobjeda Alkara. Mi smo u ovoj utakmici bili konkurentni nekih 15 minuta, a nakon toga nas je Alkar pretrčao. Bili su puno bolji što rezultat na kraju i pokazuje. Želim im sreću u nastavku sezone, a mi moramo negdje drugdje potražiti pobjedu”..kazao je nakon susreta trener Furnira Jeronimo Šarin.

Furnir se okreće novom ispitu koji stiže već u srijedu (17.00) kada u Dubravu dolaze Vrijednosnice Osijek.