Sjajna večer Brzoje i Furnira za slavlje protiv Gorice…

U 11.kolu HT Premijer lige Furnir je u Dubravi slavio protiv Gorice 84:78 i upisao treću ovosezonsku pobjedu. Odlično izdanje Dubravaša koji su imali raspoloženog Mislava Brzoju koji je uz 26 poena, 11 skokova i 8 asista vukao momčad do pobjede protiv kluba koji s pravom pripada samom vrhu naše košarke.

Da Furnir misli ozbiljno pokazale su prve minute kada je Ivan Tvrtko Majić ubacio 8 od 12 poena za prednost 12:5. Gorica je u rezultatskoj prednosti bila tek početkom druge četvrtine kada je Maj Kovačević povezao dvije trice za 19:17. Odgovor domaćina nismo morali puno čekati jer su Brzoja, Perić i Buljević odveli Lavove na +11 (35:24). Na poluvremenu je bilo 43:39 uz koš Mazalina u zadnjoj sekundi.

Furnir je i u nastavku bio u rezultatskoj prednosti. Opet je Majić sjajno otvorio treću četvrtinu za +8 (48:40). Uslijedio je povratak Gorice (54:54), a nakon prednosti 61:54 sastava Vladimira Krstića, u posljednjih deset minuta se ušlo u egalu 63:63. Nisu Dubravaši dozvolili Gorici prednost u posljednjoj četvrtini, a goste su do neizvjesne završnice držale dvije trice Borne Kapuste. Unatoč tri promašena bacanja u zadnje tri minute bodovi su ostali u Dubravi, u završnici uz Brzoju važne poene su zabili Pandurić i Smolić.

Uz Brzoju kod Furnira izdvajamo Majića (13 poena, trice 3/3), Luku Pandurića (11p, 4 as) i Lukšu Buljevića (9p, trice 3/3). Mazalin je za Goricu ubacio 20 poena, Marko Baković je dodao 12, a Kapusta 11.

”Prvo bih čestitao Gorici i treneru Sesaru jer znam koliko dobro treniraju i koliko su dobri. Ali čestitao bih svojim dečkima jer smo čitali u nekim medijima da smo autsajderi i da se ništa neočekuje od nas. To nam je dalo dodatni motiv da nas se neotpisuje jer ova momčad tako dobro trenira da nam se napokon vratio uloženi trud”…kazao je nakon susreta Mislav Brzoja.

Tako su Dubravši s pobjedom završili prvi krug natjecanja, a uoči nastavka (6.prosinca) okreću se osmini finala Kupa Krešimira Ćosića gdje već u srijedu gostuju kod Kvarnera 2010 u Rijeci.