Škrljevo u završnici do pobjede u Dubravi…

U zaostaloj utakmici 14.kola Ht Premijer lige Furnir je u Dubravi poražen od Adria Oil Škrljeva 81:71. Dubravaši su igrali dobro do same završnice kada su gosti napravili veliku seriju 18:2 koja im je trasirala put prema pobjedi. Na krilima sjajnog Andre Isabella Furnir je dobio prvo poluvrijeme 49:42, a početkom posljednje četvrtine imao i +8 (65:57). Tada je uslijedio pad Dubravaša pa su gosti preko Arkima Robertsona i Frana Pilepića napravili spomenutu seriju 18:2 koja ih je odvela do pobjede.

Adria Oil Škrljevo je u završnici prve četvrtine vodilo 27:19, a onda se razigrao Isabell koji je do poluvremena ubacio 24 poena, ali u završnici utakmice nije imao snage donijeti Lavovima važne bodove. Furnir je u drugom poluvremenu ubacio samo 22 poena.

FURNIR – ADRIA OIL ŠKRLJEVO  71:81 (25:27, 24:15, 12:15, 10:24)

Furnir: Vlahovec, Prelec, Pandurić 10, Vujić 3, Perić 3, Isabell 33, Nazor, Majić 5, Smolić 5, Šola, Jerković 6, Puou 6.
AO Škrljevo: Arslanagić 8, Pilepić 11, Jelenković 4, Vucić, Gunjina 15, Barnjak 9, Robertson 23, Boban 9, Kolić, Rajčić, Vrgoč 2, Cvitković.

”S jednom dobrom odigranom četvrtinom nemože se dobiti suparnika kao što je Adria Oil Škrljevo. Ispali smo iz nekog napadačkog ritma, a Isabell koji nas je vukao cijelu utakmicu nije mogao fizički izdržati. Praktički s drugih pozicija nismo uspijeli dobiti poene i zabiti otvorene šuteve. Ispod koša smo pokušali napraviti neki balans, ali ušli smo u velike probleme s osobnim pogreškama. Jednostavno nismo imali raspoloženog igrača ispod koša. Ova pobjeda bi nam puno značila i nezadovoljan sam što nismo dobili, ali opet držali smo Škrljevo do pred sam kraj u neizvjesnosti”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Robertson (23p, 9sk) i Jure Gunjina (15p) su predvodili goste, a kod Furnira uz spomenutog Isabella koji je zabio 33 poena tek je Luka Pandurić (10) bio dvocifren.

Pred Furnirom je u subotu gostovanje u Velikoj Gorici kao posljednjoj utakmici 2.kruga.