Sonik u završnici do pobjede u Dubravi…

U zanimljivom susretu 4.kola HT Premijer lige Sonik Puntamika je slavila na gostovanju u Dubravi kod Furnira 80:77. Veći dio susreta Dubravaši su bili u maloj prednosti, a najvećih +7 imali su u 11.minuti (26:19) i sredinom treće četvrtine kada je bilo 52:45. U posljednjih pet minuta Furnir je ušao s +4 (70:66), ali raspoloženi Sandro Rašić vukao je goste u drugom poluvremenu kada je ubacio 14 od svojih 20 poena. Zadrani su serijom 10:1 stigli do +4 (74:70). Furnir je bacanjima Luke Pandurića Mislava Brzoje u posljednje dvije minute ušao u egalu (74:74). Promašene trice Pandurića, Brzoje i Buovca kaznili su gosti, a mirne ruke s linije slobodnih bacanja bili su Rašić i Filip Jošić.

Uz Rašića sastav Hrvoja Vlašića predvodili su Marino Šarlija (17p, 8 sk), te Tomislav Cvitković i Marin Vručinić koji su ubacili po 13 poena. Furnir je unatoč dominaciji u skoku opet imao veliki broj izgubljenih lopti (24). Brzoja je ubacio 22 poena (6 as, 4 izg.l), Pandurić je dodao 18 uz 7 izgubljenih lopti, a Danko Branković 12 poena uz 8 skokova i 3 blokade.

”Čestitke Soniku koji je na kraju sretno i zasluženo pobjedio. Nama težak poraz jer smo očekivali pobjedu nakon dobrog rada na treninzima. Opet se pokazalo da je s 24 izgubljene lopte kao protiv Škrljeva teško dobiti utakmicu.”..kazao je trener Furnira, a trener Sonik Puntamike mogao je biti zadovoljan trećom ovosezonskom pobjedom i drugoj na gostovanju.

”Veliki dio utakmice Furnir je kontrolirao rezultat, a mi samo break napravili u zadnoj četvrtini utakmice i okrenuli rezultat u pravo vrijeme. Imali smo jako težak problem u suradnji Brzoje i Branković. Kada je bilo najpotrebnije imali smo nekoliko dobrih obrana uz realizaciju Rašića i Šarlije u određenom momentu. Ovo je za nas vrijedna pobjeda”.