Splićani prejaki za Dubravaše…

Nakon pobjede u Osijeku košarkaši Furnira na drugom uzastopnom gostovanju upisali su poraz. Na svom parketu uvjerljiv je bio Split 99:65. Dubravaši su odigrali vrlo korektnih 37.minuta nakon koji je rezultat bio 83:62, a onda u posljednje tri minute Splićani su preko Viktora Šarića i Ivana Perasovića, te tricom Sanija Čampare stigli do serije 16:2 za konačnih +34.

Split koji je igrao bez Ukića, Lukovića i Marčinkovića je nakon prve četvrtine imalo 24:14, a na poluvremenu +16 (50:34). Furnir je u trećoj četvrtini u dva navrata bio na minus 14, a momčad Ivice Skelina u posljednjih deset minuta je ušla s +15 (67:52).

Blaž Mesiček s 20 poena i 9 asista predvodio je domaćine. Marin Marić je dodao 17 uz 8 skokova, a Čampara 14 uz 4 asista. Kod Dubravaša Mihajlo Jerković je ubacio 13 poena, Lukša Buljević 11 uz 4 asista, a po 11 su dodali Makur Puou (8sk) i Andre Isabell (4 as)

”Čestitam Splitu na pobjedi, ali malo sam ljut na kraju jer mislim da je realno trebalo biti 15-20 razlike. Igrači koji manje igraju u Splitu su izdominirali na kraju, a mi se okrećemo Zaboku koji nas u Dubravi očekuje u subotu”…bio je kratak trener Furnira Vladimir Krstić.