Zadrani prejaki za Dubravaše…

U 4.kolu HT Premijer lige Zadar je slavio protiv Dubrave Furnir 121:82. Odličan ulazak Dubravaša u utakmicu koji su na krilima Chrisa Hortmana i Kristijana Šutala poveli 22:14 u 7.minuti. Vodila je Dubrava Furnir do 13.minute kada je Marko Šarac ubacio za 32:31. Tada su krenuli domaćini koji su uz četiri uzastopne trice Karla Uljarevića stigli do 14 razlike (50:36). Zadar kojeg je s klupe vodio Franko Sterle u prvom poluvremenu je ubacio 13 trica iz 23 pokušaja.

U nastavku je maksimum Dubravaša bila 27.minuta kada su smanjili rezultat na 78:61. Zadar je brzo odgovorio serijom 9:0, a do kraja susreta oba trenera su dali priliku svim igračima. Zadar je ubacio 16 trica iz 32 pokušaja, a predvodio ih Uljarević (20).

Kod Dubrave Furnir Hortman je ubacio 33, Šutalo 21, a Ivan Trvtko Majić 12 poena.

Dubrava Furnir će u 5.kolu u subotu (17.00) ugostiti Vrijednosnice Osijek.

ZADAR – DUBRAVA FURNIR  121:82      (24:27, 39:19, 28:19, 30:17)

Zadar: Dvorana Krešimir Ćosić.
Gledatelja: 600

ZADAR: Allen 18, Sirišćević 9, Palokaj 8, Brala 5, Vuković 7, Junaković 11, Fantina 4, Farr 6, Fundić 10, Planinić12, Gilbert 11, Uljarević 20.
DUBRAVA FURNIR: Proleta 1, Šarac 4, Cvitanović 4, Gulam 2, Vujić, Perić 2, Hortman 33, Jelenek 2, Majić 12, Smolić 1, Šutalo 21.