BOŽIĆNI OK KUP: Zadru naslov, Cibona treća…

Pobjednici desetog izdanja Božićnog OK Kupa su mlađi kadeti Zadra koji su u uzbudljivom finalu slavili protiv Splita 44:41. Treće mjesto pripalo je Ciboni koja je bila bolja od Dražen Petrovića iz Šibenika45:39. Prije toga su u polufinalnim susretima zadrani slavili protiv Cibone, a splićani protiv šibenčana.

Za najboljeg igrača kupa proglašen je Đani Šimac iz Zadra, dok je najbolji strijelac Ivan Omrčen (Split). U petorci turnira su uz Šimca i Omrčena još Ivan Španjić iz Splita, te šibenčani Toni Nakić i Domagoj Šarić.

Dubrava je  završila na osmom mjestu, a dvanaesto mjesto pripalo je drugoj momčadi Dubrave.

Na taj način završio je još jedan Božićni OK Kup koji je ove godine okupio 15 klubova iz četiri države.

REZULTATI POLUFINALA:

CIBONA – ZADAR 34:43  (12:15, 10:10, 4:7, 8:11)

Cibona: Branković, Horčička, Matanović 4, Jacović 5, Jarnjak, Jelić, Montana 8, Nakić Vojnović, Bistrović, Čabraja, Mrkša, Laktić 6, Brzović 11, Janković. Trener: J.Dulibić
Zadar: Bašić 10, Ninčević, Sunara, Cicero 6, Kozulić, Šimac 14, Erslan, Dakić, Peša, Gardijan, Skelin 4, Knežević 9. Trener: A.Zdrilić

DRAŽEN PETROVIĆ (Š) – SPLIT  27:60  (3:8, 12:7, 3:22, 9:23)

D.Petrović (Š): Šarić 5, Dodig 5, Šolić 2, Papić, Nakić T. 4, Škugor, Skorić, Nakić F. 6, Pancirov 2, Nerber, Grandeš, Vlaić, Pemma 3. Trener: M.Jurić
Split: Kokan 4, Batistić, Marić 2, Radoš 6, Leko, Omrčen 16, Lončar 2, Bakić 4, Mamić, Rebić 10, Dragun, Vuković, Španjić 16. Trener: B.Marušić

UTAKMICA ZA 3. MJESTO:

CIBONA – DRAŽEN PETROVIĆ  45:39   (7:7, 12:7, 17:13, 9:12)

Cibona: Branković, Horčička, Matanović 8, Jacović 3, Jarnjak, Jelić, Montana 7, Nakić Vojnović 9 , Bistrović, Čabraja, Mrkša, Laktić 8, Brzović 8, Janković 2. Trener: J.Dulibić
D.Petrović (Š): Šarić 11, Dodig, Šolić, Papić, Nakić T. 14, Škugor, Skorić, Nakić F. 4, Pancirov, Nerber, Grandeš 5, Vlaić, Pemma 3. Trener: M.Jurić

UTAKMICA ZA 1.MJESTO:

ZADAR – SPLIT   44:41  (9:6, 10:11, 6:6, 19:18)

Zadar: Bašić 12, Ninčević, Sunara 2, Cicero 8, Kozulić, Šimac 14, Erslan, Dakić, Peša, Gardijan, Skelin 4, Knežević 2. Trener: A.Zdrilić
Split: Kokan, Batistić, Marić 10, Radoš 1, Leko, Omrčen 16, Lončar, Bakić, Mamić, Rebić 8, Dragun, Vuković, Španjić 6. Trener: B.Marušić

KONAČNI POREDAK KUPA:

  1. ZADAR
  2. SPLIT
  3. CIBONA
  4. DRAŽEN PETROVIĆ (Š)
  5. ZAGREB
  6. CEDEVITA
  7. UNION OLIMPIJA
  8. DUBRAVA
  9. KRKA
  10. SEDAM ĐAKOVO
  11. VUKOVAR
  12. DUBRAVA II
  13. TUSLI BERLIN
  14. KASTAV
  15. ZRINJSKI MOSTAR
  16. MEĐIMURJE

You must be logged in to post a comment Login