CRIKVENICA IZNENADILA DUBRAVU…

Dubrava je pomalo neočekivano posrnula u četvrtom kolu kvalifikacija za A 1 ligu. Nakon sjajne tri startne pobjede mjeru lavovima uzela je Crikvenica slavivši u Dubravi 91:78. Bio je to susret u kojem je Dubrava vodila 34 minute, a gosti odličnom završnicom i fantastičnim slobodnim bacanjima (23/23) stigli do zaslužene pobjede.

Krenulo je tricama Ljube Prgometa i koševima Joška Garme za startnu prednost 14:6, a tricom Antonia Kraljića lavovi imaju deset razlike (24:14). Crikvenica je tricama Marka Benića uhvatila rezultatski priključak, a Dubrava dobila prvo poluvrijeme 45:41. Vidjelo se da su gosti koje s klupe vodi Marijan Mance u Dubravi došli skupo prodati svoju kožu.

Garma crikva

Kada su početkom nastavka Prgomet i Frano Čolak kreirali seriju 8:3 za 53:44 činilo se da dubravaši hvataju ritam. Međutim, uporni gosti se vraćaju i ponovno hvataju priključak, a glavi kreator toga biva Dino Stipčić. Dubrava je nakon koša Prgometa sa zvukom sirene otišla na 67:64 i to je praktički bilo posljednje vodstvo lavova.

Krenuli su gosti preko Maura Veljačića i Gregora Beline, te poveli 72:69 i tu prednost nisu ispustili do kraja susreta. Štoviše posljdnje tri minute potpuno su razbili dubravaše koji su silnim tricama (drugo poluvrijeme 2/22) nastojali uhvatiti prednost gostiju koji su pokazali neviđenu hladnokrvnost s linije slobodnih bacanja.

Veljačić s 18 i Stipčić sa 17 su predvodili goste, dok je kod Dubrave Prgomet ubacio 19, a Joško Garma 15 koševa.

Boro crikva1

Neočekivani poraz na domaćem parketu ohladit će glave i igrača i navijača koji su u jednom trenutku pomislili da je Prva liga već pred vratima. Odmor od 11 dana do gostovanja u Čakovcu sigurno će dobro doći treneru Gnjidiću da vrati Dubravu na pobjedničke staze.

DUBRAVA – CRIKVENICA   78:91  (24:17, 21:24, 22:23, 11:27)