1611945972768 zadar kk zadar kk furnir 290121 06

Dobar nastup Dubravaša u Zadru…

U 20.kolu HT Premijer lige Zadar je na svom parketu slavio protiv Furnira 93:84. Dubravaši su rezultatski egal držali do sredine druge četvrtine. Nakon trice Lukše Buljevića posljednji puta su vodili 29:28, a tada je uslijedila serija Zadra 16:0 koju je u završnici druge četvrtine prekinuo Tramaine Isabell. Na poluvremenu su domaćini vodili 50:39, a Furnir je u nastavku na krilima Luke Pandurića i Isabella, a nakon osvojene lopte Ivana Tvrtka Majića stigao na minus 3 (62:59) u 27.minuti. Nakon minute odmora trenera Zadra Ivana Parinčića domaćini preko Aleksandra Bursaća i Michaela Onuakua rade seriju 9:0 za 71:59. U posljednjih deset minuta Zadar je ušao s +13 (76:63).

Dubravaši koje su s klupe vodili Darko Krunić i Boris Gnjidić nisu se predali u posljednjoj četvrtini pa su na pet minuta prije kraja bili na minus 8 (82:74). Ipak za mirnu završnicu Zadra tricu je ubacio Antonio Jordano, a nakon dva uzastopna koša Domagoja Vukovića, te Jure Planinića otišli su domaćini na +17 (91:74). U završnici su Isabell, Pandurić i Makur Puou ublažili poraz.

Zadar je predvodio Onuaku sa 16 poena i 11 skokova. Dominik Mavra, Justin Carter i Kodi Justice su dodali po 12. Kod Dubravaša Pandurić (6 as) i Isabell su ubacili po 27 poena. Mihajlo Jerković je dodao 9 uz 7 skokova, a Puou 8.

1611945977545 zadar kk zadar kk furnir 290121 11

foto KK zadar/Zvonko KUCELIN

”Do dolaska novog trenera Gnjidić i ja smo u ulozi trenera odradili ovu utakmicu. Vidjela se u nekim trenucima konfuzija, ali opet kad se uzme o obzir da smo igrali protiv Zadra možemo biti zadovoljni s porazom od 9 razlike. Trebali smo napraviti još poneki ”mali faul” onda bi vjerojatno primili i deset poena manje. Moramo priznati da su Pandurić i Isabell odigrali odličnu utakmicu i moraju još naći neki balans da bi namjestili šut nekim drugim igračima i onda bi se mogli nadati pobjedama”…kazao je Darko Krunić nakon susreta.

zadar kk zadar kk furnir 290121 07

Dubravaši se sada okreću četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića i gostovanju kod Zaboka (srijeda), a novi nastup u HT Premijer ligi je u subotu, 6.veljače kada u Dubravu dolazi Cibona.