Drugo slavlje u Sinju, protiv Šibenke za doigravanje…

U 9.kolu HT Premijer lige za ostanak Furnir je slavio u Sinju kod Alkara 79:72 i četvrtom uzastopnom pobjedom stigao na korak od plasmana u doigravanje. Za to će Lavovima biti neophodna domaća pobjeda iduće subote protiv Šibenke. U susretu velikih oscilacija Dubravaši su na kraju i drugi puta ove sezone slavili u Sinju. Alkar je bolje otvorio susret (20:11), a Furnir se razigrao preko Collinsa i Krajine i dobio prvo poluvrijeme 38:32. Sastav Jeronima Šarina bolje je otvorio i nastavak i serijom 10:2 imao 14 razlike (48:34) u 23.minuti. Tada slijede domaće minute gdje Alkar serijom 20:2 vodi 54:50. U posljednjih pet minuta prvo je Anthony Collins ubacio tricu za 68:64, a nakon ubačenih bacanja Matea Vidovića i polaganja Kenana Karahodžića sve je bilo jasno nakon trice Domagoja Samca za 75:64. Uspjeli su Sinjani doći na 77:72 nakon trica Mastelića i Lisice, a Collins je zabijenim bacanjima postavio konačni rezultat.

”Kada smo saznali da je Šibenka izgubila onda je nama ova utakmica dobila dodatno značenje. Čestitam mojim igračima na pobjedi i idemo se dobro odmoriti i uz punu dvoranu u Dubravi iduće subote krenuti po doigravanje. Od borbe za ostanak stigli smo do posljednje utakmice gdje nas pobjeda vodi u doigravanje i među osam klubova gdje Furnir nije bio punih 14 godina.”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Furnir je predvodio Collins s 20 poena. Filip Krajina je dodao 14, Samac 12, a Vidović 11 uz 8 asista. Kod Alkara Hrvoje Vučić je ubacio 20 poena, a Patrick McGlynn 11.

Furnir će u subotu, 7.svibnja od 19 sati ugostiti Šibenku u utakmici gdje ga pobjeda dovodi na ukupno osmo mjesto i nastup u četvrtfinalu doigravanja.