Dubrava slavila u Splitu…

U završnici spašavali +18….

U 15.kolu Prve lige košarkaši Dubrave su slavili na gostovanju kod Universitasa u Splitu 73:70 i tako se zadržali na diobi prvog mjesta. Lavovi su do prednosti na poluvremenu (38:31) stigli u posljednje četiri minute druge četvrtine kada je Smolić ubacio šest uzastopnih poena, a Stipe Čubrić tricu. Lavovi su u trećoj četvrtini imali utakmicu pod kontrolom kada su Jelenek, Perić i Smolić kreirali +18 (55:37). Već poznata rupa na gostovanju (Đakovo, Zapruđe) Dubravašima se dogodila na početku posljednje četvrtine kada su domaćini napravili 12:0 i stigli na minus 6 (51:57). Petar Perić je uspio za trenutak vratiti život sastavu Darka Krunića koji je s +9 (65:56) ušao u posljednjih pet minuta. Dva Ivana, Vrgoč i Perasović ubacuju trice (64:67), a prava drama je nastala u posljednje dvije minute kada je Lovro Runjić doveo Universitas na minus 2 (69:67). Glavni režiser je bio Stipe Čubrić koji je prvo izgubio loptu, a nakon toga ubacio za 71:69, te jedno od dva bacanja za 72:67 na ulasku u posljednju minutu. Splićani su tricom Maria Rajčića stigli na zaostatak (70:72), a nakon promašaja Čubrića priliku za domaćine nije iskoristio Perasović koji je napravio osobnu, a Perić je ubacio jedno bacanje za konačnu 73:70 pobjedu.

Petar Perić je predvodio Dubravu s 20 poena (šut 7/11). Ante Smolić je dodao 14 uz 14 skokova, Stipe Čubrić 13 uz 8 asista, a Filip Šimović 10. Kod Universitasa Vrgoč je ubacio 22, Perasović 16, a Bruno Rebić 14 uz 7 asista.

UNIVERSITAS – DUBRAVA 70:73 (21:22, 10:16, 8:19, 31:16)

Universitas: Rebić 14, Fulgosi 3, Vrgoč 22, Rajčić 3, Perasović 16, Runjić 12, Šarić, Plazonić, Bartulović, Jukić, Perkušić, Barac.
Dubrava: Majić 2, Čubrić 13, Smolić 14, Šimović 10, Perić 20, Šutalo 5, Jelenek 7, Rezo, Kušec, Filić 2.

Lavovi slijedeće subote dočekuju Ribolu Kaštela.