DUBRAVA SVLADALA I SOKOLE…

U 3.kolu kvalifikacija za A 1 ligu košarkaši Dubrave svladali su Osječki Sokol 76:66 i tako nakon tri kola ostali jedina neporažena momčad. U pravom derbiju pred 600 gledatelja dubravaši su vodili od početka do kraja, a Osječani nisu uspijeli povesti niti u jednom trenutku.

I ovaj susret Dubrava je nastupila bez ozlijeđenih Čubrića i Vodopije, a u zadnji trenutak otpao je i Bašljan (čeka rođenje djeteta) pa je trener Gnjidić morao na drugi način krenuti u ovaj susret. Sjajno ga je otvorio najbolji igrač utakmice Ozren Mišić koji je zabio prvih deset koševa Dubrave za prednost 10:4. Prvu četvrtinu tricama Nikole Garme, Dubrava je dobila 26:16, a gosti su tek početkom druge četvrtine preko Srđana Helbicha uhvatili rezultatski priključak (26:22). Ubrzo je Mišić odgovorio novom tricom, a poluvrijeme Dubrava završava s + 6 (43:37).

Mišic 2 osijek

Najbolji period Osječkog Sokola je bio u prvom dijelu treće četvrtine kada su tricama Katavića i Ridla izjednačili (50:50), ali prednost nakon tri četvrtine ima Dubrava (58:53). Posljednjih deset minuta lavovi su pokazali najviše. Prvo je Joško Garma zabio tricu za 61:53, a vrlo raspoloženi Mislav Oršanić dovukao je Dubravu na + 12 (73:61) u 35.minuti.  Najvećih + 13 vidjeli smo nešto kasnije kada je Frano Čolak zabio tricu, a gosti su u finišu uspijeli tek ublažiti poraz.

Unatoč problemima i vrlo skromnom šutu (trica 10/37) dubravaši su došli do nove pobjede s kojom čvrstvo drže vodeću poziciju. Već u utorak u goste dolazi Crikvenica i eventualnom novom pobjedom završili bi prvi dio bez poraza.

Ozren Mišić je uz 26 koševa (šut 14-17) imao 6 skokova i 4 asista. Joško Garma je uz 11 koševa dodao 6 skokova, a vrijedi istaći i nastupe mladih Oršanića (6 koš, 7 sk) i Antonia Kraljića (6 koš). Trica nije služila lavove protiv gostiju koji su najveći dio susreta bili u zonskoj obrani. Ljubo Prgomet je gađao 1/10, Nikola Garma 2/9, a Kraljić 0/5.

Oršanic osijek

Kod Osječana vrijedi istaći Helbicha (22 koša, 6 sk) i iskusnog Zvonimira Ridla (10 koš, 10 sk). Gosti su promašili 11 slobodnih bacanja, a pogodili tek 3 od 14 trica.

DUBRAVA – OSJEČKI SOKOL   76:66  (26:16, 17:21, 15:16, 18:13)