Dubrava uspijela slomiti uporne Kaštelane…

Dubrava je u 16.kolu Prve lige slavila protiv Ribole Kaštela 94:89, ali nimalo lako nije stigla do nove pobjede. Gosti su početkom druge četvrtine imali 12 razlike (30:18), a tada je uslijedila prva serija Dubrave 10:0. Petar Perić je s osam poena u nizu sastavu Darka Krunića donio prednost na poluvremenu 42:38. Odličan početak treće četvrtine Dubrave (47:38) dao je naslutiti lakši posao u nastavku, ali se to ipak nije dogodilo. Uz seriju 19:3 Ribola Kaštela je povela 57:50, a crni niz Dubrave zakucavanjem je prekinuo Kristijan Šutalo i započeo seriju Dubrave 17:2 za 67:59. Razigrao se Stipe Čubrić koji je uz Antu Smolića i Perića večeras bio kreator pobjede. Nakon trice Filipa Kušeca početkom posljednje četvrtine Dubrava je imala 12 razlike (74:62) koliko je bilo i na pet minuta prije kraja (87:75) kada je Dorian Jelenek ubacio uz dodatno. Nisu se gosti predavali, već tricama Tonija Biočića u završnici došli na minus 2 (91:89), ali sve je probleme za Dubravaše otklonio Filip Šimović.

Smolić je s 23 poena predvodio Dubravu. Perić je dodao 16, a Čubrić 15 uz 12 asistencija. Kod Kaštela Marin Vručinić je ubacio 20, Martin Bilandžić 19, a Biočić 16 poena.

Lavove iduće subote očekuje derbi i gostovanje kod Sonik Puntamike u Zadru.