Dubravaši slavili na Kvarneru…

Nakon startnog domaćeg poraza od Zaboka košarkaši Dubrave Furnir su sjajnom utakmicom slavili na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva 83:80 u 2.kolu HT Premijer lige.

Adria Oil Škrljevo je na startu povelo 5:0, ali Dubravaši nisu izgubili glavu već uzvratili serijom 18:4. Razigrali su se Gulam, Šarac, Hortman i Šutalo pa je momčad Darka Krunića dobila prvu četvrtinu 26:22 uz 14 poena Marka Šarca. Vodila je Dubrava Furnir 33:26 nakon trice Petra Perića, a domaćini su uspijeli stići do izjednačenja (37:37). Za prednost Lavova na odmoru 48:40 najzaslužniji su Josip Gulam i Dorian Jelenek. Uz dvije trice Šarca i jednu Gulama Dubrava Furnir je vodila 62:50 sredinom treće četvrtine, a u posljednjih deset minuta ušla s +11 (72:61). Zaprijetili su domaćini na četiri minute prije kraja (74:71), ali su Šutalo, Hortman i Šarac odveli goste na +9 dvije minute prije kraja. Činilo se da je pitanje pobjednika rješeno, ali su uporni domaćini nakon trice Jordana Riewera na 14 sekundi prije kraja stižu na minus 2 (82:80). Tada Josip Gulam ubacuje jedno od dva bacanja, a pokušaj Ivana Batura da izbori produžetak nije bio uspješan.

„Prava premijerligaška utakmica, zasluženo smo pobijedili. Pohvalio bih svog playmakera Gulama koji je fantastično odigrao utakmicu. I ostali dečki su bili vrlo dobri no on je napravio iskorak u toj poziciji playmakera koja nam je dala plus da dobijemo ovu utakmicu. Čitavu utakmicu smo kontrolirali rezultat i zasluženo pobijedili.“..kazao je nakon susreta trener Dubrave Darko Krunić.

Šarac je s 25 poena i 9 skokova predvodio Dubravu Furnir. Gulam je dodao 17 uz 6 asistencija (trice 3/5), Chris Hortman 14 uz 10 skokova i 6 asistencija. Kod Adria Oil Škrljeva Josip Barnjak je ubacio 22, Batur i Riewer 15, a Ante Gospić 14 poena.

Pred Lavovima su sada dva najteža suparnika u ligi Cibona i Zadar. Prvaci Hrvatske Cibosi u Dubravu dolaze 15.listopada. Prilika je to za navijače da pozdrave momčad Darka Krunića nakon odlične predstave na Kvarneru.