C 7

Dubravaši stigli minus 19 i tijesno poraženi…

U 13.kolu HT Premijer lige Cedevita Junior je kao gost slavila u Dubravi 83:80. Momčad Damira Mulaomerovića je sredinom treće četvrtine imala 19 razlike (58:39), ali uporni Dubravaši se nisu predavali i u posljednjoj četvrtini tricama Vidovića, Nazora i Rađe stigli na mini zaostatak (66:65) da bi Domagoj Samac 44 sekunde prije kraja tricom izjednačio rezultat (78:78). Susret je praktički odlučila trica Renata Serdarušića nakon koje su po dva bacanja zabili Jake Babić (Furnir) i Goran Filipović (Cedevita Junior). Na kraju je iz teške pozicije tricom produžetak Furniru probao izboriti Domagoj Samac.

Šabić je s 19 koševa predvodio goste koji su zaigrali bez ozlijeđenih Roka Radovića i Josipa Batinića. Filipović je dodao 17, Jure Planinić 15, a Serdarušić 11 koševa. Kod Furnira koji je izgubio još jednu neizvjesnu završnicu odlično drugo poluvrijeme je odigrao Mateo Vidović (16). Kenan Karahodžić je dodao 14, a Duje Rađa 10. Za Furnir su nastupila i dva najnovija pojačanja. Kanađanin s hrvatskom putovnicom Jake Babić je ubacio 8 koševa uz 5 asista, a Samac 8.
C 1

”Imali smo 19 razlike, ali nismo mogli zbog skraćene rotacije i ozljeda držati ritam cijelo vrijeme. Pohvalio bih sve svoje igrače, a prije svega Serdarušića koji je odigrao sjajno u obrani što ga nagradilo zadnjim šutem. Svi ostali su dali sve od sebe. Igrali smo veći dio utakmice dobro i kontrolirali utakmicu. Međutim, Furnir je dobar. Opustili smo se, bila je to relaksacija nekih pet-šest minuta i doveli smo utakmicu u pitanje. Na kraju mi je drago što smo pobijedili.”..kazao je Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior.

”Za nas ove neizvjesne završnice postaju frustrirajuće. Protiv momčadi koja ima tri poraza u prvenstvu mi stignemo 19 razlike u desetak minuta i na kraju nažalost zbog taktičke neodgovornosti izgubimo utakmicu. Čestitam Cedeviti Junior na pobjedi, a mi moramo dignuti glave jer nas već u petak čeka gostovanje kod Splita. Ova utakmica nam je pokazala da će nam novi igrači itekako pomoći, a naravno da treba vremena da se bolje uigramo. Ova momčad je puno puta ove sezone pokazala da se neće predati i ovaj povratak u utakmicu daje nam nadu u idućim susretima”…kaže trener Furnira Jeronimo Šarin.