Furnir preokretom do druge uzastopne domaće pobjede…

U 30.kolu HT Premijer lige Furnir je u Dubravi slavio protiv Sonik Puntamike 83:70 i tako upisao drugu uzastopnu domaću pobjedu s kojom je definitvno izbjegao posljednje mjesto. Gosti su sredinom druge četvrtine na krilima Sandra Rašića vodili 41:27, a onda je uslijedio uragan Furnira koji je do odmora preko Mihajla Jerković i Petra Perića stigao u egal (40:41), a veliku seriju nastavio i početkom treće četvrtine koja se protegnula do prednosti 48:43. Konačnom serijom 26:5 nakon pet uzastopnih poena Ante Smolića Lavovi su poveli 53:46. Do kraja susreta Zadrani nisu uspijeli kreirati preokret, a maksmum je bio nakon dvije trice Tomislava Cvitkovića dolazak na minus 2 (61:59) na ulasku u posljednju četvrtinu.

Susret je prelomile trice Ivana Tvrtka Majića i Luke Pandurića koje su Dubravaše odvele do sedme ovoseznske pobjede.

FURNIR – SONIK PUNTAMIKA   83:70  (19:26, 21:15, 21:18, 22:11)

Furnir: Vlahovec, Prelec, Pandurić 16, Vujić 2, Perić 10, Isabell 17, Majić 9, Smolić 12, Šola, Jerković 13, Puou 4, Ljubičić.
Sonik Puntamika: Vladović 9, Palčić 10, Rašić 17, Runjić 9, Šarlija 4, Cvitković 16, Vručinić 3, Zelanto, Zovko, Manojlović, Petani 2.

Tramaine Isabell je predvodio Furnir sa 17 poena i 8 asista. Pandurić je dodao 16, Jerković 13, Smolić 12, a Perić 10. Kod Sonika Rašić je ubacio 17, a Cvitković 16 uz 15 skokova.

”Dosta radimo na segmentu obrane i danas je ona došla do izražaja. Imali smo malo i sreće jer Sonik nije pogodio neke otvorene šuteve koje inače pogađaju. Momci su se borili i uložili energiju, a posebno me veseli posljednjih sedam, osam minuta gdje smo bez Isabella pokazali da možemo odigrati dobro. Imali su pet dvoznamenkastih strijelaca što bi svaki trener želio i danas je to bilo ključno u ovoj utakmici gdje nismo imali veće rezultatsko opterećenje pa smo možda i na taj način došli do pobjede”…kazao je trener Jeronimo Šarin.

Furnir u sljedećem kolu u subotu 17.travnja gostuje kod Gorice.