Juniori u četvrtfinalu PH…

Juniori Dubrave plasirali su se u četvrtfinale PH nakon što su u Dubravi u susretu osmine finala slavili protiv FSV-a 82:79.

Početnih 9:0 Dubrave kreirali su Jakov Križan i Ivan Nazor, a sastav Ivana Lozanića imao je i 17 razlike (26:9). Na poluvremenu je Dubrava uz devet zabijenih trica imala 10 razlike (50:40), a FSV je prvi puta poveo u posljednjoj sekundi treće četvrtine kada je Eric Jakovac ubacio tricu za 65:64. I četvrtu četvrtinu je Jakovac otvorio tricom za 68:64. Imali su Riječani i 6 razlike (72:66), ali je raspoloženi Nazor vratio Dubravaše u susret (72:72).

U posljednjih pet minuta ušlo se u egalu (74:74). Prednost gostima tricom je vratio Matej Kostić (74:77), a istom mjerom uzvratio Nazor (77:77). Nakon skoka u napadu zabio je Mihael Kos i uz dodatno bacanje odveo Dubravu na +3 (80:77). Izgubili su gosti loptu, a Juraj Radonić zabio za 82:77. Nadu gostima zakucavanjem vraća Filip Bjelanović koji na kraju tricom nije uspio izboriti produžetak.

Dubravu je predvodio Nazor s 32 poena (trice 6/9). Kos je ubacio 17 (8sk), Križan 12 uz 8 skokova. Kod FSV-a Bjelanović je ubacio 24, Kostić 12, a Matija Grbavac 10.

Suparnik Dubrave u četvrtfinalu biti će Split koji je nadigrao KA Osijek 88:58.