Kadeti poraženi u poluzavršnici PH…

Kadetska selekcija Dubrava poražena je u poluzavršnici (osmini finala) PH na domaćem parketu od Sonik Puntamike 76:68. Gosti su od početka bili u rezultatskoj prednosti i predvođeni raspoloženim Davidom Pavinom (31p, 11sk) već nakon prve četvrtine imali +11 (25:14). Dubrava je uspijela proigrati tek nakon -21 (43:22) sredinom druge četvrtine kada su do odmora Mihael Kos i Tomislav Vrdoljak prepolovili prednost (46:36). Momčad Darka Krunića pokušavala je u nastavku dohvatiti prednost Zadrana, a tračak nade se pojavio na dvije i pol minute prije kraja kada je Kos zabio za -8 (73:65). U završnici je mirne ruke bio Juraj Brajčić koji je uz Pavina bio najraspoloženiji gost s 24 poena i 8 skokova. Kod Dubrave Kos je ubacio 23 uz 8 skokova, Vrdoljak 11 uz 10 skokova, a Borna Navratil koji se ozlijedio u završnici 10 poena. Dubrava je ubacila tek 3 trice iz 24 pokušaja.

statistika utakmice

” Potpuno zaslužena pobjeda Sonika koji je bio konkretniji, borbeniji s više energije i skokova. Vidi se da je Pavin dimenzija više u odnosu na sve druge igrače. Uz to su oni prerano otišli na 20 razlike gdje smo se mi u ovoj vreloj dvorani mučili da ih stignemo. Čestitam Soniku na zasluženoj pobjedi i pokazali su ipak da su bolja momčad od nas”..kazao je trener Darko Krunić nakon susreta.