Košarkaški klub Dubrava

Kadeti poraženi u Splitu…

Dubrava je jučer poražena u Šibeniku s 13 poena razlike, a toliko je bilo i danas kada je Split slavio 85:72. Kao i u jučerašnjoj utakmici i danas su izabranici Borisa Gnjidića slabo otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini ubacili samo 6 poena. Preko najboljeg pojedinca susreta Ante Perkušića domaćini su u 17.minuti imali 16 poena viška (38:22). Najbolji period igre Dubrave je bila treća četvrtina kada su serijom 13:2 stigli na zaostatak 53:50. Brzo su se domaćini vratili u osjetniju prednost (67:55), a maksimum Dubrave je bio dolazak na minus 7 (75:68) na tri minute do kraja. Ovo je bio peti poraz Dubravaša u osmom nastupu.

Perkušić je uz 26 poena imao i 19 skokova. Bruno Tomić je također ubacio 26 uz 7 skokova, a Lovre Štambuk je dodao 14. Kod Dubrave Juraj Radonić je ubacio 26, a Fran Cvitanović 24 uz 13 skokova.

SPLIT – DUBRAVA 85:72 (21:6, 23:25, 15:22, 26:19)

Split: Perkušić 26, Botica 2, Lisica 2, Štambuk 14, Tomić 26, Pekas, Bošnjak, Mamić, Krstulović, Šantić 10, Bulić, Prug 5.
Dubrava: Čimbur 6, J.Radonić 26, A.Radonić 3, Cvitanović 24, Nazor 7, Miličević, Kolak, Hrković, Fagarazzi, Matasić, Herjavić 4, Križanović 2.

Slijedeće nedjelje Dubrava će ugostiti Zadar.