MLAĐI KADETI SRUŠILI I ŠIBENČANE…

U 2.kolu polufinalnog turnira PH u Varaždinu Dubrava je ubilježila i drugu pobjedu. Momčad Borisa Gnjidića slavila je protiv prvaka Dalmacije, OKK Dražen Petrović iz Šibenika 69:62.

Vrlo odlučno su krenuli dubravaši u susret i preko Ivana Hudičeka poveli 8:4, ali raspoloženi Domagoj Šarić bio je nepogrešiv s ”kruške” za prednost šibenčana 17:11. Prva četvrtina završava s prednošću šibenčana 18:15 nakon što je Petar Mikulić zabio četiri uzastopna koša.

Dubrava je odigrala odličnu drugu četvrtinu u kojoj je primila samo 10 koševa za prednost na poluvremenu 35:28. Raspoloženom Mikuliću pridodao se Karlo Ojdanić koji je s zvukom sirene poslao šibenčane na odmor s minus sedam.

Samopouzdanje koje su ”lavovi” dobili u drugoj četvrtini prenijelo se i u drugo poluvrijeme. Nakon trice Mateja Krajačića i koševa Hudičeka Dubrava u 24.minuti ima 13 razlike (43:30). Dražen Petrović se pokušava tricama vratiti u utakmicu, ali su pogodili tek dvije u trećoj četvrtini. U samom finišu treće četvrtine Krajačić zabija tricu od table, a nakon toga i s krila, a Mateo Stipić pogađa za velikih + 18 (57:39). Ipak s zvukom sirene Toni Nakić zabija za prednost Dubrave 57:42 nakon trideset minuta.

Zanimljivo da je klupa Dražen Petrovića skinula Tonija Nakića u drugom poluvremenu iako prije susreta nisu planirali da zaigra u ovom susretu. Upravo je Toni Nakić s tricom na kraju treće i početkom četvrte četvrtine vratio nadu u preokret. Dubrava ostaje bez koša Dražen Petrović dolazi u 34.minuti na 57:48. Kada je Luka Cvitanović zabio tricu za 66:52 u 37.minuti bilo je jasno da će Dubrava ubilježit drugu pobjedu. Šibenčani su uspijeli doći na minus 5 (67:62) na 30 sekundi do kraja, ali ne i ugroziti veliku pobjedu dubravaša koje su predvodili Hudiček (17), Mikulić (15), Krajačić (12) i Stipić (11), dok netreba zaboraviti važne koševe Ojdanića (8) i Cvitanovića (4). Kod Dražen Petrovića Toni Nakić je u drugom poluvremenu ubacio 18 koševa, a Šarić 17. Ovom pobjedom dubravaši su osigurali najmanje treće mjesto što je bila potiha želja uoči prvenstva.

Dubrava je u petak slobodna, a u subotu od 19.00 sati je očekuje susret s Cedevitom.

DUBRAVA – DRAŽEN PETROVIĆ (Š)   69:62  (15:18, 20:10, 22:14, 12:20)

Dubrava: Šola, Glasnović, Stipić 11, Hudiček 17, Cvitanović 4, Mikulić 15, Vranješ, Nevistić 2, Ojdanić 8, Marunić, Krajačić 12, Freund.
D.Petrović(Š):  Šarić 17, Dodig, Vidović, Papić 2, F.Nakić 6, T.Nakić 18, Skorić 9, Škugor, Pancirov, Vukšić, Grandeš 3, Matešić.

U drugom susretu 2.kola Kvarner iz Rijeke je u svom prvom nastupu nadigrao Vindiju 108:55. Nakon dva kola Dubrava ima dvije pobjede, a Kvarner i Cedevita po jednu. Bez pobjede su Dražen Petrović i Vindija.

U 3.kolu (petak) igraju: Cedevita – Kvarner (18.30), Vindija – Dražen Petrović (20.30)