MLAĐI KADETI TREĆI U VARAŽDINU…

Mlađi kadeti Dubrave nisu uspijeli izboriti završni turnir prvenstva Hrvatske. Na polufinalnom turniru u Varaždinu u svom posljednjem nastupu dubravaše je nadigrao Kvarner 2010 iz Rijeke. Bilo je 72:51 za riječane koji su tako potvrdili osvajanje prvog mjesta i plasman za završni turnir. Uz Kvarner će još na završnici nastupiti Cedevita koja je osvojila drugo mjesto svladavši Vindiju 87:56.

Treće mjesto u Varaždinu može zadovoljiti dubravaše koji su na startu turnira slavili protiv Vindije i Dražen Petrovića iz Šibenika, a jučer tijesno poraženi od Cedevite. Današnji poraz nije neočekivan s obzirom na fizičku dominaciju Kvarnera koji je jedan od velikih kandidata za naslov prvaka ove godine.

Dubrava je izgubila prvu četvrtinu 23:16, a na poluvremenu je bilo 13 razlike 42:29. Pribojavali smo se da bi poraz mogao biti veći od 27 razlike što bi Dubravu na kraju koštalo osvajanja najboljeg trećeg mjesta jer to jamči dodatno mjesto regiji centar slijedeće sezone.

Na šest minuta do kraja Dubrava je došla na minus 8 (57:49) ali nije uspijela napraviti konačni preokret jer je Kvarner u završnici kaznio propuste u obrani lavova i ubilježio svoju četvrtu pobjedu.

Kod Dubrave po 10 koševa su ubacili Ivan Hudiček i Matej Krajačić, a Kvarner su predvodili Jordano (29) i Brajdić (20).

DUBRAVA – KVARNER   51:72 (16:23, 13:19, 15:13, 7:17)

DUBRAVA: Freund, Glasnović, Stipić 3, Hudiček 10, Cvitanović 3, Mikulić 6, Vranješ, Nevistić 4, Ojdanić 9, Krajačić 10, Brzoja, Marunić 2.
KVARNER 2010: Jordano 29, Alić, Vranković, Kordić-Gružić, Šibenik 2, Vucić 3, Zatezalo  2, Brajdić 20, Klasan 10, Depolo, Smoković 6, Kalac

VINDIJA – CEDEVITA   56:87  (18:26, 13:22, 10:19, 15:20)

VINDIJA: Bednjanić, Perhaj, Đoreski, Kovačić 28, Sambolec, Koljnrekaj 18, Grilec 2, Bešenić -, Martinec 8, Golub -, Malarić, Zbodulja
CEDEVITA: Zelić 2, Pollak 3, Grgić 13, Došen , Ivanković, Šamanić 21, Mihalić 18, Jacović 3, Blažević 1, Valenčak 14, Rudeš, Dorotić 12

KONAČNI POREDAK:

1. KVARNER   (4/0)
  2. CEDEVITA   (3/1)
  3. DUBRAVA (2/2)
  4. D.PETROVIĆ (Š)   (1/3)
  5. VINDIJA  (0/4)

U drugoj skupini igranoj u Vukovaru nastup u završnici su izborili Cibona (4/0) i domaćin Vukovar (3/1), pa je poznato da će u polufinalu ”Final 4” igrati Cibona – Cedevita i Kvarner 2010 – Vukovar. Dubrava je osvojila ukupno peto mjesto, a slijedeće godine među 10 klubova poluzavršnice igrat će četiri iz regije centar, po dva iz regije istok i zapad, te po jedan iz regije jug i sjever.