NAKON POLIČNIKA DERBI SA OSJEČANIMA..

Dubrava je uspijela pobjednički proći prvo gostovanje u kvalifikacijama za A 1 ligu. Prije susreta u Poličniku znalo se da će to biti teško iskušenje za momčad Borisa Gnjidića koja već na samom startu kvalifikacija muku muči s ozljedama i bolešću. Bez četiri igrača od čega dvojica iz prve petorke (Čubrić/Čolak) dubravaši su doputovali u zadarsko predgrađe te uspijeli iščupati pobjedu koja ih je ostavila u ravnopravnoj utrci za prvim mjestom.

Prvo poluvrijeme sjajno je otvorio Filip Bašljan koji je uz razigrane Joška Garmu i Ozrena Mišića povukao lavove do prednosti na odmoru 41:36. Crne minute se javljaju u trećoj četvrtini kada domaćini serijom 9:0 dolaze do prednosti 45:41. Dubrava nije imala adekvatna rješenja u napadu, ali na sreću obrana je uspijela sačuvati nadu u pozitivan razultat.

U samom finišu utakmice ključnu tricu zabija Mišić, a nedugo nakon njega i Ljubo Prgomet. Domaćine je dokrajčio mladi Mirko Semren sa četiri završna koša osiguravši dubravašima vrijednu pobjedu.

Ubrzani ritam utakmica nedonosi detaljne analize, a trener Boris Gnjidić momčad mora okrenuti prema dolasku Osječkog Sokola (subota, 20.15) kada će nadaju se svi i momčad biti kompletnija..

Nadamo se da će nam se vratiti Čolak i Čubrić s kojima bi dobili tu širinu. Vidjet ćemo kroz ova dva dana hoće li i Samac pomoći, jer se i on ozlijedio u Poličniku. Sretni smo zbog pobjede, zbog reakcije pojedinih igrača. Tu prije svega mislim na Semrena i Bašljana koji je u prvom poluvremenu odlično odigrao. Vanjski šut nas nije služio, ali vjerujem da će protiv osječana naša igra biti na nivou dovoljnom da nastavimo niz. Pozivamo i navijače da u velikom broju ispune dvoranu, jer bi nam ova utakmica mogla odrediti daljnje smjernice kvalifikacija.

U drugoj utakmici 2.kola Međimurje je u neizvjesnoj završnici slavilo protiv Crikvenice, dok je Osječki Sokol bio slobodan.