PH, KADETI: Cibona i Darda do startnih pobjeda…

U Dubravi je započela Poluzavršnica PH za kadete, skupine B. U 1.kolu pobjede su zabilježili Cibona i Vros Darda. Cibona je u derbiju slavila protiv Feniksa 85:77, dok su Vrijednosnice OS Darda u dramatičnoj završnici bili bolji od Dubrave 90:85.

Feniks je bolje otvorio utakmicu protiv Cibone i na krilima Brune Skokne i Antonia Vrankovića vodio cijelu prvu četvrtinu. Cibosi su ipak uhvatili priključak, a nakon toga i prednost pa su već na poluvremenu imali 9 razlike (39:30). Razigrao se Marko Arapović pa vukovi početkom nastavka odlaze na 15 razlike. Feniks početkom posljednjih deset minuta ostaje bez Vrankovića (pet osobnih), ali neostaju bez šansi jer na četiri minute do kraja koševima Jacovića i Marcelića dolaze na minus 6 (71:65), ali više od toga nisu mogli. Sjajni Arapović uz 32 koša imao je i 12 skokova, dok je Luka Obrvan ubacio 13, a Luka Mandić 12 koševa. Kod Feniksa Skokna je uz 26 koševa imao 8 asista i 6 izgubljenih lopti. Marko Marcelić je dodao 15, a Vranković je uz 13 koševa imao i 13 skokova.

Arapovic

CIBONA – FENIKS    85:77  (18:20, 21:10, 25:19, 21:28)

Cibona: Obrvan 13, Krstanović, Matković 2, Domini 7, Mustapić 10, Zubac, Mandić 12, Đurinović, Mazalin 9, Arapović 32. Trener: J.Tus
Feniks: Skokna 26, Jukić, Stanić, Blažić 2, Marcelić 15, Mamić, Mandić 7, Barić, Šegota, Lučić 10, Jacović 4, Vranković 13. Trener: K.Žganec

Dubrava je dugo lomila otpor žilavih brokera iz Darde i kada se činilo da je uspijela u tome (77:64) u 32.minuti dogodio se klasični često viđeni preokret u Dubravi kada su u pitanju gostujuće momčadi. Darda je koš po koš smanjivala prednost te na tri minute do kraja izjednačila preko svog najboljeg igrača Ariana Jovanovića (79:79). Tu nisu stali nego su katastrofalne pogreške u organizaciji igre Dubrave i nervozu (tehnička Nimac Bjelanovića) iskoristili i poveli 84:79 na dvije minute do kraja. Nadu Dubravi vraća Ante Rebić koji sa šest uzastopnih koševa vraća prednost (85:84), ali Mihovil Blažević brzo vraća prednost gostima. Još je brzopletu tricu šutirao Marin Petrović što gosti koriste i zasluženo dolaze do prve pobjede.

rebic

Jovanović je uz 8 osvojenih lopti ubacio 31 koš. Luka Barišić je dodao 15, a Blažević 14. Kod Dubrave koja je imala 31 izgubljenu loptu (Filić 11, Rebić 7, Petrović 6) koševe su praktički samo zabijali Rebić (40) uz 11 skokova te Nimac Bjelanović (33). Izostanak Damjana Šarića se jako osjetio pa su dubravaši već nakon prvog kola praktički ostali bez mogućnosti borbe za FF.