1790093 01

Pobjeda u Osijeku stigla u pravo vrijeme…

Nakon četiri uzastopna poraza košarkaši Furnira iz Dubrave upisali su važnu pobjedu u 6.kolu HT Premijer lige za ostanak. Dubravaši su slavili u Osijeku kod domaćih Vrijednosnica 90:79 i tako pobjegli Osječanima dvije pobjede s boljim međusobnim (3-1) omjerom. Od samog starta se vidjelo da je sastav Jeronima Šarina odlučan prekinuti crni niz i upisati pobjedu protiv domaćina koji je nastupio bez svog ponajboljeg igrača Anyarbania Makoia. Tricom je dvoboj otvorio Anthony Collins, a nakon pet minuta bilo je 15:5. Prva četvrtina završila je 24:15 u korist Dubravaša koji su na odmor otišli s +9 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Filipu Krajini.
IMG 20220412 WA0012

Početak treće četvrtine bio je u znaku Lovre Mandalinića koji je ubacio tri trice, a po jednu Mateo Vidović i Domagoj Samac pa je u 26.minuti bilo +18 (63:45). Sve je bilo odlučeno početkom posljednje četvrtine kada je Kenan Karahodžić ubacio dvije trice s kojima su Lavovi otišli na 19 razlike (75:56).

”Već u Šibeniku se vidjelo da se lagano vraćamo u formu u kojoj smo bili prije Lige za ostanak. Nadam se da ćemo u ove preostale četiri utakmice doći što prije do prijeko potrebnih pobjeda i da ćemo ostati u ligi na laganiji način nego što su neki planirali. Želim i Osijeku puno sreće u završnici i da izbore ostanak jer Slavonija zaslužuje prvoligaša”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin

”Trebamo kao momčad biti zadovoljni kako smo odradili ovu utakmicu jer smo imali veliki pritisak što se tiče stanja na tablici i ovu utakmicu smo morali pobijediti. Držali smo utakmicu pod kontrolom i isplatio se rad”…kazao je Filip Krajina