Poraz na startu HT Premijer lige…

Dubrava Furnir je u premijernom nastupu u HT Premijer ligi ugostila Zabok i doživjela poraz 106:84. Gosti su odigrali bolju prvu četvrtinu koju su rješili u svoju korist (28:15), a slab nastup Lavova u obrani Zabok je kaznio i do poluvremena ubacio 58 poena za +12 (58:45).

Predvođeni Lukom Tomasom gosti su bolje otvorili i treću četvrtinu u kojoj nisu dopustili rezultatski priključak sastavu Darka Krunića koji je poslije susreta kazao  ”Zabok je pokazao puno više želje, energije, dodavanja, trčanja i svega što košarku čini lijepom. To sve je Zabok demonstrirao u Dubravi. Imam bitku sa svojim igračima da moramo biti agresivniji jer su oni u glavama napadački orijentirani i onda se dogodi ovakav poraz jer je ovo HT Premijer liga, a ne Prva liga ili Druga liga.”

Kod Zaboka koji je imao šest dvoznamenkastih strijelaca Tomas je ubacio 17, Markus Lončar 14, a Mate Mandić i Šime Lisica po 12. Dubravaše je predvodio Marko Šarac (17). Chris Hortman je dodao 14, a Kristijan Šutalo 12 poena.

DUBRAVA FURNIR – ZABOK  84:106  (15:28, 30:30, 20:30, 19:18)

Dubrava Furnir: Proleta 3, Šarac 17, Cvitanović 4, Gulam 5, Vujić 2, Perić 8, Kos, Hortman 14, Jelenek 5, Majić 9, Smolić 5, Šutalo 12.
Zabok: Mandić 12, Lisica 12, Samac 9, Tomas 17, Galić 11, Ćutuk 8, Zebić 8, Tuđen, Balaško 5, Jambrović 10, Anzulović, Lončar 14.