Poraz u Splitu za kraj HT Premijer lige…

U prvoj utakmici 33.kola HT Premijer lige Split je slavio uvjerljivu pobjedu protiv Furnira 126:93. Zagrepčani su samo na startu preko Tremainea Isabella poveli 2:0, a domaćini su brzo tricama Marka Lukovića i Toniija Perkovića napravili seriju 18:1. Nakon prve četvrtine Splićani su imali 19 razlike (33:19), a do odmora veći minus Dubravaša tricama su spriječili Petar Perić i Mihajlo Jerković (64:43).

U nastavku je Split rutinski priveo susret kraju, a misli Furnira posljednjih dvadesetak dana ionako su okrenute dodatnim kvalifikacijskim utakmicama za ostanak u ligi gdje će suparnik Lavova biti poraženi iz dvoboja Cedevita Junior – Dinamo.

”Mi smo imali neke svoje zadatke koje smo pripremali za utakmice koje nas čekaju u dodatnim kvalifikacijama. Napadački smo se koncentrirali da neke stvari odradimo i to je dosta dobro izgledalo s obzirom da smo zabili 93 poena što nije lako kvaliteti ekipe kao što je Split. Veliki broj primljenih koševa govori o njihovoj kvaliteti jer apsolutno se nismo pripremali za ovu utakmicu koja nama rezultatski nije donosila ništa. Nadam se da će Splitu ova napadačka učinkovitost značiti puno u samopouzdanju pred završetak sezone”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin koji u ovom susretu nije mogao račinati na Makura Puoa.

SPLIT – FURNIR  126:93  (33:14, 31:29, 30:27, 32:23)

Split: Đoković 3, Perković 20, Babić 9, Luković 17, Marić 22, Gizdavčić 6, Perasović 18, Kedžo 4, Šarić 4, Bajo, Čampara 13, Mesiček 10.
Furnir: Pandurić 8, Isabell 26, Majić 7, Smolić 10, Jerković 16, Prelec 2, Vujić 5, Perić 17, Nazor 2, Ljubičić.

Split su predvodili Marin Marić (22p, 10sk), Toni Perković (20), Ivan Perasović (18p, 6sk) i Luković (17p, 6as). Kod Furnira Isabell je ubacio 26 poena uz 8 asista. Perić je dodao 17 (trice 5/7), Jerković (16), a Ante Smolić 10 poena.