Poraz u završnici…

Furnir je na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva u 12.kolu HT Premijer lige vodio gotovo cijeli susret, ali su domaćini na kraju serijom 9: 0 stigli do pobjede 71:63.  Već samo otvaranje (22:9) dalo je naslutiti da će Dubravaši bez novog pojačanja Jakea Babića (nije registriran) biti tvrdi orah domaćinima koji su prvi puta poveli u 33.minuti (51:50). U uzbudljivoj završnici Lovro Mandalinić je zakucao za posljednju prednost Furnira (63:62) na 1,15 do kraja što je bio i posljednji koš gostiju. Josip Barnjak je zabio uz dodatno bacanje, a pobjedu domaćina potvrdili Nik Slavica i Toni Jelenković s linije slobodnih bacanja.

Slavica s 18 poena i 9 skokova, te Barnjak s 15 poena su predvodili domaćine, a kod Furnira Filip Krajina je ubacio 19, a Mateo Vidović 16 uz 11 skokova.

”Čestitam Škrljevu na pobjedi i svojim suigračima na borbenosti. Odigrali smo jako dobro prvo poluvrijeme, a pogotovo prvu četvrtinu. Nažalost u završnici nismo uspijeli iskontrolirati skok u obrani i to nas je koštalo poraza. Ostaje žal i činjenica da smo imali priliku uzeti važnu pobjedu ali se moramo okrenuti novom susretu i Cedeviti Junior koju dočekujemo u srijedu”..kazao je kapetan Furnira Ivan Nazor.

”Čestitke Škrljevu na pobjedi. Igrali smo prvo poluvrijeme dosta dobro koje je moglo biti i bolje da smo uspijeli smanjiti broj izgubljenih lopti. Mislim da je taj segment na kraju odlučio pobjednika”…kazao je pomoćni trener Furnira Josip Bulajić.

statistika utakmice

Furnir već u srijedu (8.prosinca) u 13.kolu dočekuje Cedevitu Junior. Utakmica u SD Dubrava počinje u 19.30 sati.