Poraz u završnici, ”majstorica” u četvrtak…

U drugoj utakmici polufinala doigravanja za HT Premijer ligu Dubrovnik je na svom parketu slavio protiv Dubrave 87:79 i tako izjednačio omjer na 1-1. Treća odlučujuća utakmica igra se u četvrtak u Dubravi, a pobjednika tog susreta u finalu čeka Sonik Puntamika iz Zadra.

Odličan početak Dubravaša u Gospinom polju koji su preko Majića, Čubrića i Šutala poveli 13:4, a nakon trice Petra Perića imali i najvećih +13 (21:8) nakon pet minuta igre. Domaćini dolaze do daha i do isteka prve četvrtine hvatau rezultatski priključak. Rezultatska klacakalica u drugoj četvrtini dovela je sastav Darka Krunića na +1 (44:43) na isteku prvog poluvremena. Imali su Dubravaši u  nekoliko navrata sedam razlike u trećoj četvrtini, a na ulasku u posljednjih deset minuta +4 (65:61). Ključni trenuci susreta su bili na startu posljednje četvrtine kada Dubrovnik radi seriju 11:0 za 72:65. Stipe Čubrić i Petar Perić nakratko vraćaju Lavove u igru (72:70), ali Ivan Vodopija i Vlaho Raguž kreiraju novu seriju (79:70) koju Dubrava više nije uspijela dostići.

Raguž je s 18 poena predvodio Dubrovnik. Vodopija i Petar Dubelj su dodali po 15, Nikola Došen 13, a Filip Vujičić 12 uz 10 skokova. Kod Dubrave Kristijan Šutalo je ubacio 17 poena, Čubrić i Perić po 15, a Ivan Tvrtko Majić 14.