Poraz u završnici…

Na startu nove sezone košarkaši Furnira (bivša Dubrava) su poraženi u Sinju kod Alkara 94:89. Bio je to susret u kojem su domaćini vodili cijelim tijekom susreta, a nakon što su sredinom treće četvrtine imali 20 razlike (69:49) činilo se da će bodovi lako ostati u Sinju. Sjajnu dionicu imao je Ivan Kučan koji je u spomenutih +20 ugradio četiri uzastopne trice. Dubravaši su u završnici treće četvrtine nagovjestili rezultatski povratak. Nakon prednosti Alkara 74:54 momčad Vladimira Krstića je u završnici treće i početkom četvrte četvrtine napravila seriju 17:0 i na osam minuta prije kraja stigla na minus 4 (74:70). Mislavu Brzoji i Ivanu Majiću priljučili su se Matej Buovac, Ante Smolić i Petar Perić. Uzvratili su Sinjani preko Echolsa Tereka i Srđana Brocića (83:72), ali ni tu se Furnir nije predao već preko Smolića i Buovca stigao na 88:86. Imali su Dubravaši i napad da stignu do potpunog preokreta, ali je Majić promašio tricu, a Kučan zabio za 90:86.

Kučan je s 22 poena predvodio Alkar. Terek je dodao 17 uz 5 asista, a Brocić 13 uz 6 asista. U povratničkom nastupu Brzoja je ubacio 21 poen uz 8 skokova i 3 asista. Majić je dodao 17, Smolić (10sk) i Perić 13 poena, a Buovac 9 poena.

statistika utakmice

Svoj prvi domaći nastup Furnir ima sljedeće subote (17.00) kada će ugostiti Vrijednosnice Osijek.