IMG 20220410 WA0015

Posljednja četvrtina kobna na Baldekinu…

U 5.kolu HT Premijer lige za ostanak Šibenka je slavila protiv Furnira 90:69 i upisala prvu pobjedu protiv Dubravaša ove sezone. Zagrepčani su bez Kenana Karahodžića na krilima Lovre Mandalinića i Filipa Krajine u završnici treće četvrtine bili na minus 3 (62:59) ali onda dopustili domaćinima seriju 16:4 s kojom su riješili pitanje pobjednika.

”Zaslužena pobjeda Šibenke. Ovim putem čestitam Funcutima njihov rođendan. Mi smo odigrali napadački dobrih 30 minuta, ali smo u obrani radili neshvatljive pogreške i Šibenka je dala veliki broj laganih koševa. Nakon što smo vidjeli da teško možemo rezultatski napraviti nešto više dao sam priliku mladim igračima jer nas u Osijeku za manje od 48 sati čeka puno važnija utakmica”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Patrik Jambrović (21p, 8sk) i Pavao Paić (18) su predvodili Šibenku, a kod Furnira Mandalinić je ubacio 22, a Krajina 15 poena.

Furnir već u utorak od 17 sati gostuje u Osijeku kod Vrijednosnica Osijek u 6.kolu HT Premijer lige za ostanak.