Šibenka u nastavku slomila Lavove…

Susret 8.kola HT Premijer lige Šibenka i Dubrava Furnir su odigrali u SD Borovo u Vukovaru, a pobjedu su upisali u ovom susretu domaćini Šibenčani 95:72. Momčad trenera Darka Krunića nastupila je bez ozlijeđenih Gulama, Prolete i Vujića, a odlično se držala u prvom poluvremenu i dobar dio treće četvrtine. Na poluvremenu su Šibenčani koji su nastupili bez Vladovića i Dašića nakon trica Bašića imali mini prednost 41:40, a Dubravaši vodili 38:33.

Posljednju prednost nakon poena Ante Smolića Dubrava Furnir je imala u 22.minuti (44:41). Tada Cobb, Nakić i Vuko kreiraju seriju 9:0, a nakon posljednjeg priključka Lavova (56:52) uslijedila je trica Tonija Nakića i prednost Šibenke je stigla na +10 (62:52). Na isteku treće četvrtine Petar Perić je ubacio tricu nade za Dubravu Furnir (62:55). Sve je bilo jasno početkom posljednje četvrtine kada Ivan Mileković, Nakić i Cobb odvode domaćine na +13 (72:59), a igra Dubrave Furnir se u potpunosti raspala pa je Šibenka imala i 25 razlike (85:60).

Nakić je ubacio 21, Eric Cobb 18 (10 sk), Domagoj Bašić 14, a Mileković 11 poena. Kod Dubrave Furnir Smolić i Perić zabili su po 13 poena, a Ivan Tvrtko Majić 12 poena.

Dubravaši slijedeće nedjelje gostuju kod Hermes Analitice.