Sjajna sezona okončana porazom…

U uzvratnoj utakmici kvalifikacija za HT Premijer ligu Hermes Analitica je slavila u Dubravi 83:72 i tako zadržala status u HT Premijer ligi. Gotovo 1000 gledatelja u Dubravi nosilo je domaćine koji su tražili pobjedu veću od tri razlike kako bi nakon osam godina izborili povratak u elitni rang naše košarke.

Na kraju se presudilo iskustvo Analitičara koji su imali sjajan šuterski dvojac Svoboda – Kordić koji je ubacio 10 trica iz 14 pokušaja. Dubrava je samo jedanput u utakmici imala 3 razlike (34:31) kada je Ivan Tvrtko Majić ubacio tricu u 17.minuti. Neizvjestan prvi dio pripao je Hermesu (39:38). U završnici treće četvrtine Franko Kalpić je ubacio tricu za +5 Hermesa (57:52). Dubrava je nadu vratila u šest minuta prije kraja kada je Filip Šimović ubacio koš uz dodatno za +2 (68:66). Tada je ulijedila serija Analitičara 11:0 koju je pokrenula trica Filipa Kordića, a nastavila se tricom Ivana Svobode. Šok za Dubravu u završnici je bila i ozljeda Kristijana Šutala, a nakon njega i Stipe Čubrića pa su Lavovi u završnici ostali bez mogućnosti da kreiraju veliki preokret.

”Pritisak je bio velik, ali mora se reći da je ovo nama bila deveta utakmica u 29 dana i da je očito da moji igrači nisu imali svježinu. Također se mora reći da je Hermes Analitica bila bolja momčad i sa svojim iskustvom privela ovu seriju kraju. Nitko nije očekivao da možemo doći na jednu utakmicu od Premijer lige i ja vjerujem da nam je ovo veliko iskustvo za slijedeću sezonu. Hvala ovoj divnoj publici koja je naša velika snaga i prava je šteta što se Premijer liga neće igrati u Dubravi jer bi to bila velika promidžba za našu košarku” – naglasio je trener Dubrave Darko Krunić.

Filip Kordić je kod Hermes Analitice utakmicu završio s 21 poenom i 12 skokova. Svoboda je ubacio 27 (šut 10/16), a Tevin Foster (8 as) i Antonio Vlaić su dodali po 13.

Kod Dubrave Stipe Čubrić je ubacio 18 poena uz 6 asista, a njegova ozljeda na kraju pogodila je cijelu ekipu Dubrave i navijače.

”Nakon dvije ozljede koljena kada je ušao u ritam i igrao sjajno ozlijedio se i meni je to u ovom trenutku teže palo od toga što nismo uspijeli ući u Premijer ligu. Odigrali smo korektno prvo poluvrijeme gdje nas trica nije služila. U drugom poluvremenu se nismo uspijeli odvojiti i kada bi došli u neku priliku oni bi nas kaznili tricom. Na kraju smo ganjali rezultat i nismo uspijeli. Zaslužena pobjeda Hermes Analitice i ja im čestitam. Mi se prije početka sezone nismo nadali ovakvom scenariju, a nakon što smo odigrali 30 utakmica moram pohvaliti sve dečke. Hvala i publici koja je prepoznala našu želju da napravimo nešto veliko za Dubravu” -kazao je Filip Šimović koji je ubacio 15 poena, a treba naglasiti da je Dubrava ubacila samo pet trica iz 23 pokušaja.

Na ovaj način završena je sjajna sezona Dubrave koja je odigrala rekordnih 30 utakmica, a od toga čak osam u mjesecu travnju. Lavovi na čelu s trenerom Darkom Krunićem zaslužuju sve čestitke, a sjajna publika to je i prepoznala i na kraju ove velike avanture nagradila pljeskom.