G 24

Sjajnom obranom do pobjede protiv Gorice…

U 20.kolu HT Premijer lige Furnir je na svom parketu u Dubravi slavio protiv Gorice 68:56. Dubravaši su se nakon izjednačenog prvog poluvremena (33:31) rezultatski odvojili u trećoj četvrtini kada je Gorica gotovo šest minuta ostala bez poena, a nakon trice Kenana Karahodžića domaćini su u 28.minuti imali 13 razlike (48:35). Gorica se zakratko vratila početkom posljednje četvrtine (49:42), ali je borbeni Furnir predvođen Mateom Vidovićem opet otišao na +14 (56:42) što Gorica sa skromnim šuterskim danom nije uspijela dostići.
G 12

Furnir je predvodio Vidović s 24 poena (trice 5/5). Lovro Mandalinić je ubacio 12, Karahodžić 11, a Duje Rađa je uz 9 poena imao 10 skokova. Furnir je igrao bez Domagoja Samca, a Gorica bez Ivana Batura, a u sastavu Bože Radoša najefiaksniji je bio Mate Kalajžić (14), a Ante Mašić je dodao 11.
G 18

”I ova utakmica je pokazala da je puno momčadi u ovoj ligi blizu jedna drugoj i ako se uđe energetski u utakmicu kao što smo mi ušli onda su naravno bile i puno veće šanse za pobjedu. Iako smo promašili veliki broj zicera i slobodnih bacanja na kraju smo uvjerljivo dobili i to nešto govori. Ova utakmica nam mora biti put i ogledni primjerak kako igrati i kako se boriti. Služio nas je šut za tricu, ali nisu ziceri i slobodna bacanja pa je tu bilo puno nelogičnosti”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Imali smo probleme kroz cijeli tjedan nakon pobjede nad Cedevitom gdje smo se emocionalno ispuhali. Imali smo dosta problema s ozljedama, Cinac nije trenirao zbog povrede stopala, Baković je imao problema s trbušnim zidom. Izgubili smo i Batura kojemu koljeno još uvijek nije kako treba. I jednostavno sve ono što na treningu nismo mogli raditi ogledalo se u ovoj utakmici. Furnir se skupio, igrali su s tri visoka i s dosta preuzimanja, igrali su i zonu, a naši šutevi danas nisu ulazili. Imali smo igru, bili su to otvoreni šutevi, ali jednostavno nisu ušli. Furnir je  imao dosta kontranapada i zasluženo su pobijedili.”..kazao je trener Gorice Bože Radoš.

G 21

Bila je ovo peta pobjeda Furnira uoči posljednje četiri utakmice drugog kruga. Priliku za drugu uzastopnu pobjedu Lavovi će imati u ponedjeljak, 14.veljače kada će gostovati kod Sonik Puntamike u Zadru.