Splićani bolji od Dubravaša…

Dubrava Furnir je u 17.kolu HT Premijer lige gostovala u Splitu gdje je upisala poraz 93:71. Početnu prednost Dubravaša 8:6 domaćini su okrenuli serijom 14:0 i dobili prvu četvrtinu 22:10. Na poluvremenu je bilo 54:31, a uz skroman šut za tricu 3/23 Lavovi i nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti Splićanima koje je predvodio Tomislav Gabrić sa 16 poena. Konačnih -22 izgleda pristojno s obzirom da je Split početkom posljednje četvrtine imao 30 razlike (76:46). Chris Hortman je kod Dubrave Furnir ubacio 19 poena (trice 1-5) uz 8 skokova. Marko Šarac je dodao 14 (trice 0/8).

”Čestitam Splitu koji je apsolutno dominirao otpočetka utakmice. Zadovoljan sam obranom pet na pet, ali ne može me zadovoljiti postotak šuta za tri od 13 posto. To nam se događa već drugu utakmicu, s takvim postotkom ne možeš ništa tražiti u utakmici protiv momčadi kakva je Split” – kazao je trener Dubravaša Vladimir Krstić.

Dubravaši u slijedećem kolu (petak, 31.siječnja u 20.00 sati)  dočekuju Alkar iz Sinja gdje će pokušati prekinuti negativni niz poraza.