PORAZ I KRAJ SEZONE…

Košarkaši Dubrave porazom u Crikvenici 88:75 izgubili su sve šanse u kvalifikacijama za A 1 ligu i samim tim završili ovu sezonu. Raspoloženi domaćin (11 trica iz 14 pokušaja) nošen publikom u potpunosti je nadigrao dubravaše koji su odigrali susret sličan u Osijeku prije tjedan dana. Dubrava je povela 17:7 i imala kontrolu rezultata 15 minuta. Ipak domaćini na krilima Beline i Veljačića na poluvrijeme odlaze sa + 4 (42:38).

I početak nastavka pripao je domaćinima koji tricama Maura Veljačića odlaze na 8 razlike, a nešto kasnije i Marko Benić novom tricom dovodi Crikvenicu na 11 razlike. Lavovi pokušavaju tricama, ali samo nakratko Ljubo Prgomet i Nikola Garma vraćaju nadu. Finiš susreta protekao je u dominaciji domaćina koji dolaze do zaslužene pobjede.

Dubrava nije imala rješenja na zonu domaćina, a samo rijetke trice Prgometa (5) nisu moglie dovesti do boljeg rezultata. Puno veća agresivnost domaćina i odličan šut doveli su ih do dodatnih kvalifikacija. Dubravi ostaje žal za propuštenom prigodom, ali ruku na srce uz dva poraza od Crikvenice i nije se moglo više očekivati. Crikvenica slavi veliku pobjedu, a Dubravi slijedi dugo toplo ljeto puno analiza.

CRIKVENICA – DUBRAVA  88:75        (18:21, 24:17, 21:17, 25:20)

Crikvenica: Gradska športska dvorana
Gledatelja: 300
Suci: Goleš, Stojić (ŠI), Hadžić (Pu)

CRIKVENICA: Stipčić 15, Veljačić 12, Piškulić, Antić 2, Jelinić 4, Komadina 5, Belina 23, Modrić, Matić 10, Kozlevčar 8, Bešlija, Benić 10. Trener: M.Mance
DUBRAVA: Čubrić 2, Gazić, Samac, Mišić 8, Prgomet 19, N.Garma 10, Bašljan 6, Čolak 14, Vodopija, Oršanić 8, Kraljić, J.Garma 8. Trener: B.Gnjidić

Dubrava u susret ulazi s petorkom Čubrić, Samac, Prgomet, Čolak i J.Garma, dok  se domaći trener Marijan Mance odlučio za Stipčića, Veljačića, Antića, Belinu i Benića.

1.min – Dubrava susret otvara tricom Čolaka, a domaćini košem Antića
2.min – Peti koš Čolaka, dva napadačka skoka Samca i trica Prgometa za 8:2 Dubrave
4.min –  Domaćini pogađaju preko Stipčića, a Joško Garma zabija bacanja za 10:4
5.min – Trice Beline i Prgometa, koš J.Garme za 15:7 Dubrave
7. min – Domaćini u bonusu nemaju rješenja za napadačku igru Dubrave, TO Crikvenica
7.min – Čolak zabija bacanja za + 10 (19:9)
8.min – Samac gubi loptu, a Belina smanjuje. Domaćini i dalje rade osobne, Prgomet zabija bacanja
9.min – Belina vraća domaćine u utakmicu s pet uzastopnih koševa
10.min – Veljačić zabija bacanja za samo minus 3 Crikvenice
10.min – Kraj prve četvrtine (18:21)
11.min – Gnjidić u drugu četvrtinu ulazi s Gazićem i Bašljanom, prvi napadi nisu realizirani
11. min – Kozlevčar smanjuje, a uzvraća Čolak
12.min – Stipčić zabija jedno bacanje, Čolak promašiva zicer, ali odlično gradi
13.min – Ulazi Oršanić umjesto Čubrića, Mišić zabija zicer
14.min – Odličan ulaz Oršanića, trice Komadine i Bašljana
15.min – Mišić zabija bacanje za + 6, trica Jelinića, koraci Bašljana
16.min – Trica Stipčića za 32:32, uzvraća Prgomet
17.min –  Zabija Stipčić, Čolak iz bacanja drži prednost 36:34
18.min – Domaćini preko Matića vode 37:36
19.min – Benić iz bacanja pogađa za + 3 domaćina, uzvraća Prgomet
20.min – Trica Benića za 42:38, Čolak nepogađa, ali skače u obrani. Kraj prvog poluvremena
23.min – Veljačić zabija 4 koša za domaćine, uzvraća Čolak
24.min – Trica Veljačića za + 5 domaćina (49:44)
24.min – Još jedna trica Veljačića za + 8 Crikvenice, TO Dubrava
25.min – Ulazi Nikola Garma, dubravaši gube novu loptu, voda na mlin domaćina skoku
25.min – Benić zabija tricu za +11 domaćina
26.min – Napokon koš Dubrave, trica N.Garme, ali uzvraća Stipčić
27.min – Raspucani domaćini, N.Garma nije pogodio drugu tricu, Gnjidić baca sako
28.min – Prgomet tricom vraća nadu (58:52), domaćini puno agresivniji u skoku
29.min – Promašaje u napadu Dubrave kažnjava tricom Belina
33.min – Domaćini drže prednost, Dubrava već u bonusu
34.min – Nova bacanja za domaćine koji kažnjavaju greške lavova
34.min – Mišić zabija zicer, Prgomet tricu za 69:63 na 6,07 do kraja
35.min – Matić zabija jedno bacanje, Prgomet nepogađa tricu, Kozlevačar zabija oba
36.min – Mišić gubi loptu , domaćini na + 11 na 4.47 do kraja, Mišić se žali na ozljedu
37.min – Dubrava se tricama pokušava vratiti u susret što uspijeva Bašljanu, domaćini opet na bacanjima
37.min – Zabija Čolak, domaćini gube loptu, a Bašljan preko ruke pogađa tablu na 3,30
37.min – Belina pogađa za + 9 na 2,38 do kraja
38.min – Domaćini su već počeli slaviti
40.min – Kraj. Pobjeda Crikvenice i velike slavlje s navijačima