PORAZ U OSIJEKU…

Dubrava je u derbiju 8.kola kvalifikacija poražena u Osijeku kod domaćeg Sokola 70:62. Mala utjeha lavovima ostaje da su izgubili manje od 10 razlike pa su još uvijek u teoretskim šansama za prvo mjesto. Značaj susreta nosio je veliki pritisak na momčadi pa smo vidjeli vrlo skromnu utakmicu. Osječani su promašili 10 sl.bacanja, a Dubrava imala čak 19 izgubljenih lopti.

Sjajan početak Dubrave i prednost 14:5 kratko je potrajala jer su  se domaćini greškama Dubrave brzo vratili u susret. Žeravica je bio sjajno napadački raspoložen, a kod lavova tek je Oršanić bio raspoložen. Nervozno i skromno prvo poluvrijeme domaćini su dobili 31:29.

Sokoli bolje otvaraju nastavak i odlaze na 8 razlike. Dubravaši su vrlo slabo reagirali u nastavku s velikim brojem izgubljenih lopti, a domaćini su u finišu bili i na željenih 11 razlike. Tek su Nikola i Joško Garma u finišu uspijeli ubaližiti poraz.

OSJEČKI SOKOL – DUBRAVA   70:62 (11:14, 20:15, 22:16, 17:17)

OSIJEK: Športska dvorana Jug II. Gledatelja: 200.
SUCI: Hordov (ZD), Holjevac (SB), Štrok (VŽ)

OSJEČKI SOKOL:  Tucaković, Šarac 2, Raič 8, Katavić 6, Ćosić, Ridl 14, Grgić 4, Helbich 15, Maslić, Žeravica 17, Križanac, Radoš 4.
DUBRAVA: Čubrić, Gazić, Prgomet 7, Mišić 5, Vodopija, N.Garma 9, Bašljan 8, Čolak 11, Oršanić 9, Kraljić 3, J.Garma 10.

Domaćini susret počinju u petorci Šarac, Katavić, Grgić, Ridl i Helbich, dok se trener Dubrave Boris Gnjidić odlučio za Mišića, Oršanića, Prgometa, Gazića i Čolaka.

2.min – Za domaćine zabija Helbich, uzvraća Prgomet
5.min – Sjajan u otvaranju utakmice je Mislav Oršanić
10.min – Domaćini se nakon prednosti Dubrave 14:5 vraćaju koševima Helbicha i Raiča
11.min – Treća osobna Frane Čolaka
14.min – odlična igra Čolaka, prva trica Nikole Garme
15.min – Domaćini se vraćaju preko Helbicha i Ridla, TO Dubrava
16.min – Dubrava konačno zabija preko Bašljana, uzvraća tricom Ridl
18.min – Oršanić nakon odličnog prodora zabija bacanja za novu prednost 25:24
19.min – Trica Bašljana, zakucava Žeravica
20.min – koraci Bašljana koji zabija jedno bacanje kao i Žeravica
20.min – Prvo poluvrijeme  završava prednošću Sokola 31:29 u vrlo nervoznoj utakmici
22.min – U nastavak bolje ulaze domaćini koji preko Helbicha i Šarca odlaze na 6 razlike
23.min – Čolak zabija konačno za Dubravu, uzvraća Ridl tricom za + 7
23.min – dubravaši gube lopte, nesportska pogreška Joška Garme i domaćini su već na 39:31
24.min – Nikola Garma drugom tricom vraća lavove u igru
25.min – Ridl zabija jedno bacanje,  Bašljan promašuje šut. Velika nervoza s obje strane
25.min – Momčadi su već u bonusu, Mišić s linije slobodnih bacanja smanjuje na 40:36
26.min – Odlična obrana Čolaka koji nespijeva zabiti pored Helbicha, osobna Bašljana u napadu
27.min – Nema nesportske pogreške na Bašljanu koji zabija bacanja za minus (41:38)
27.min – Domaćini serijom 4:0 odlaze na 7 razlike što primorava Gnjidića na TO
28.min – Dubrava gubi loptu, ali i domaćini pa Prgomet sa penala smanjuje na 45:40
28.min – Četvrta osobna Čolaka stvara probleme dubravašima, vraća se J.Garma
29.min – Žeravica zabija za + 9, J.Garma gubi loptu, a Helbich zabija za + 11
29.min – treća trica Nikole Garme, koš Joška nakon skoka u napadu za 51:45
30.min – Završetak treće četvrtine obillježio je koš Žeravice (15) i promašena trica Prgometa (53:45)
31.min –  Joško Garma zabija iz odbojke, a Žeravica blokira Kraljića
32.min – Kraljić zabija tricu za minus 3 (53:50)
33.min – Zabija Helbich, vraćaju se Čolak i Čubrić, zabija Ridl nakon iz.lopte Kraljića
34.min – Čolak zabija uz dodatno za minus 4 (57:53)
35.min – U zadnjih šest minuta Sokol ulazi sa + 4
37.min – Vrlo slaba igra Dubrave u napadu, Sokol je na + 11
39.min – Joško Garma vraća nadu da će poraz biti manji od 10 razlike
40.min – Tomaško dobiva tehničku na klupi Dubrave, Katavić zabija jedno bacanje
40.min – Radoš s linije sl.bacanja odvodi domaćine na + 10 (70:60)
40.min – Zakucavanje N.Garme za poraz manji od 10 razlike