zadar kk zadar kk furnir 091021 14

Zadar u nastavku slomio Dubravaše…

U 4.kolu HT Premijer lige Zadar je na svm parketu slavio protiv Furnira 68:53. Dobro su Dubravaši igrali do završnice prvog dijela kada je bilo 26:26. Ipak serijom 7:0 domaćini na odmor odlaze s prednošću 33:26. Skroman šut za tricu nije davao previše nade Furniru koji je ipak u 27.minuti nakon koša Lovre Mandalinića bio u rezultatskom priključku (42:37). Do kraja treće četvrtine najbolji igrač susreta Aleksandar Bursać odvodi domaćine na 11 razlike (50:39) što Furnir do kraja susreta nije uspio ozbiljnije ugroziti.

Bursać je predvodio Zadar s 20 poena. Kod Furnira Filip Bjelanović je ubacio 12, Lovro Mandalinić 11, a Igor Marić i Kenan Karahodžić po 9.

statistika utakmice

“Zaslužena pobjeda Zadra, ali kad imaš 19 izgubljenih lopti i još nekoliko grešaka onda teško možeš očekivati nešto više. Šuterska ekipa, kao što smo mi, koja ima šut za tri poena 9/35 teško je onda pobijediti Zadar. Nama su prva četiri kola bila izuzetno teška tako da nama od sljedećeg kola počinje liga.”..izjavio je nakon susreta trener Jeronimo Šarin

zadar kk zadar kk furnir 091021 17

Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Furnir u četvrtak gostuje kod Vrijednosnica Osijek, a iduće nedjelje u Dubravu dolazi Šibenka.