Click here to add your own text

U 5.kolu HT Premijer lige Zadar je slavio protiv Furnira 92:71.  Domaćini su bolje otvorili susret (24:7), a nakon što se igra Furnira stabilizirala tračak nade se pojavio u trećoj četvrtini kada su Lavovi u dva navrata stigli na minus šest (53:47). Tada su Zadrani brzo odjurili na dvoznamenkastu prednost koju su serijom 11:4 u završnici i povećali na konačnih +21. Arijan Lakić (19) i Krševan Klarica (17) su predvodili domaćine, a kod Furnira Matej Bošnjak je ubacio 14 poena uz 12 skokova, Filip Kalajžić 12, a Mateo Vidović 10.

Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

” Trebali smo imati bolji ulazak u utakmicu. Na momente smo izgledali jako dobro, a onda su nas domaćini u minutu ili dvije kaznili. Velika je čast i bilo je jako lijepo igrati u dvorani ”Krešimira Ćosića”..kazao je 16-godišnji Ivan Jurić koji je na Višnjiku ubacio četiri poena.

”Zaslužena pobjeda Zadra koji je pokazao više energije i ova utakmica je bila odlična škola za našu mladu momčad. Svaka škola se plaća, a ova je bila dobro naplaćena. To je faza odrastanja, a mi se okrećemo domaćoj utakmici protiv Šibenke u srijedu”..kazao je trener Jeronimo Šarin.

Furnir će već u srijedu od 19 sati ugostiti Šibenku u 6.kolu HT Premijer lige.