U posljednjoj utakmici 14.kola HT Premijer lige Split je kao gost slavio kod Furnira 79:76. Dubravaši su zbog radova u svojoj dvorani Splićane ugostili u Domu sportova i pružili odličan otpor gostima koje je do pobjede u završnici povukao Dominik Mavra koji je sve poene (21) ubacio u drugom poluvremenu. Furnir je sredinom druge četvrtine imao +9 (30:21), a na poluvremenu 37:33. Mavra je odlično otvorio treću četvrtinu i povezao 9 poena za prednost gostiju 45:44. Imao je sastav Srđana Subotića + 7 u završnici treće četvrtine, ali su Taveion Hollingsworth i Emil Savić (trica) uveli Furnir u egal (58:58) na ulasku u posljednju četvrtinu. Sastav Jeronima Šarina posljednji puta je poveo na šest minuta prije kraja kada je Mateo Vidović ubacio tricu za 69:66. Odmah su uzvratili Mavra (dvije trice) i Mate Kalajžić za 75:71. Nakon promašenih bacanja Borisa Tišme i Mavre šut za produžetak je imao Vidović.

”Ostaje žal jer smo veliki dio susreta bili u egalu s momčadi koja je prije nekoliko dana slavila protiv Budućnosti u ABA ligi. Njihov nivo igranja na višoj razini natjerao nas je na veći broj izgubljenih lopti, ali nemamo što reći jer smo imali praktički šut za produžetak. Pogreške u završnici koje idu pod manjak neiskustva i mladosti, ali sve u svemu možemo biti zadovoljni. Ukoliko ovako nastavimo doći će i pobjede protiv velikih klubova jer smo evo nakon Cibone i protiv Splita bili na jednom šutu”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

”Jasno je bilo i prije utakmice da Furnir igra dobru košarku. Nisu slučajno tu gdje jesu na tablici i svaka im čast na načinu kako igraju ove sezone. Mi smo ušli malo pospano uslijed velikog broja utakmica i potrošnje koju imamo. Na kraju smo stigli do pobjede i pored toga što smo u posljednjoj minuti promašili četiri slobodna bacanja. Dva boda su najvažnija jer nas za dva dana čeka nova utakmica”..kazao je Srđan Subotić, trener Splita.

Uz Mavru kod Splita bolji od ostalih Shanon Shorter 19 (9sk) i dijete Dubrave Tišma (11 poena,tri trice). Kod Furnira Hollingsworth je ubacio 21, Kenan Karahodžić 15, a Vidović 12.