U prvoj utakmici 16.kola HT Premijer lige Zadar je kao gost slavio kod Furnira 85:73. Dubravaši koji su Zadrane ugostili u KC Dražen Petrović pružili su dostojan otpor gostima koje je do pobjede u završnici povukao Luka Božić. Nakon što je Filip Paponja ubacio tricu Furnir je u posljednjih šest minuta ušao s minus 2 (71:73), a do kraja ostao bez koša iz igre uz tek zabijena dva slobodna bacanja. Na drugoj strani Božić je povezao osam poena za radost vjernog Tornada. Zadar je sredinom druge četvrtine imao +12 (38:26), a Furnir je uzvratio tricama Daria Kuzmanovića i Taveiona Hollingswortha, a sastav Jeronima Šarina je do izjednačenja stigao i u završnici treće četvrtine kada je bio 63:63.

”Rezultati Furnira očito nisu slučajni. Raznovrsni su, brzi s dobrom unutarnjom igrom i prodorom. Predstavljali su nam problem što se posebno vidjelo u napadačkom skoku gdje smo bili loši. Raspored utakmica je zahtjevan i sve čestitke mojoj momčadi”…kazao je trener Zadra Danijel Jusup.

”Teška utakmica za koju smo znali da će biti teška jer Furnir jako dobro igra ove sezone. Mi smo malo u padu posljednje vrijeme, ali najvažnija je pobjeda”…dodao je prvi strijelac Zadra Luka Božić koji je u 36 minuta ubacio 20 poena uz 7 skokova i 9 asista. Antonio Jordano je dodao 18, a Sani Čampara 12.

Kod Furnira prvo ime Matej Bošnjak s 19 poena (8 skokova) ”Mislim da smo igrali jako lijepo protiv momčadi iz samog vrha naše lige. To je pokazatelj na kojoj razini igramo ove sezone. Borili smo se do samog kraja kada je presudilo njihovo iskustvo i individualna kvaliteta. Ova utakmica nam je putokaz za nastavak sezone. Idemo u borbu za šesto mjesto s Dinamom i sigurno da bi nam ulazak u Ligu za prvaka bila kruna ove sezone”..naglasio je Bošnjak. Hollingsworth je dodao 13 uz 6 skokova i 5 asista, Kenan Karahodžić 12, a Paponja i Filip Kalajžić po 9.

”Pokušali smo sve da dobijemo utakmicu, ali jednostavno kada smo stigli u egal nismo uspjeli zabiti šut, promašili smo dva zicera, ali veseli me način kako igramo i to nam ulijeva povjerenje da ćemo u budućnosti pobjeđivati i klubove iz samog vrha. Ono što nam je nedostajalo je čvršći i jači kontakt u igri što je Zadar iskoristio i zabijao lagane koševe. Ritam utakmica koji Zadar ima i činjenica da je igrao s najboljim sastavom gotovo cijelu utakmicu govori koliko su nas ozbiljno shvatili i na tu činjenicu se možemo ponositi. Idemo i dalje sa željom da budemo još bolji”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Furnir u idućem kolu u subotu, 28.siječnja gostuje u Šibeniku.